LGBTQ udruga proglasila Nou Kraljević ‘lezbijkom godine’

kraljević
Foto: MOntaža: Narod.hr; izvor: Facebook (Zbeletron)

Zbeletron, udruga koja organizira događanja za ”lezbijke, biseksualke i trans žene” i ove godine je organizirala dodjelu nagrada ”Lez of the Year”, dakle za lezbijku godine. Na svojim stranicama navode kako su nominirani i muškarci i žene.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Među pobjednicima tu je i jedno poznato lice, ono Noe Kraljević, člana stranke Možemo, koji je inače biološka žena koja se identificira kao muškarac, poznat po svom LGBTQ aktivizmu i aferi Zambija.

Noah Kraljević je lezbijka godine

Govoreći o kriterijima za lezbijku godine rekli su da prilikom selekcije, uzimaju u obzir aktivnosti nominiranih tijekom protekle godine, osnivanje novih inicijativa, udruga i projekata, te njihove umjetničke i aktivističke doprinose vidljivosti na društvenim mrežama.

Prvo mjesto za lezbijku/e godine je naravno osvojila Noah Kraljević zajedno sa svojom partnericom Ivonom Kraljević, koje su ujedno i protagonistice afere Zambija. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Noah Kraljević, član Možemo, je biološka žena koja se identificira kao muškarac, no ipak je osvojila ”žensku” nagradu. Nagrada je svakako ”ženska”, ako se uzme u obzir definicija lezbijke – žena koju privlače druge žene i s kojima ulazi u intimni odnos.

Foto: Facebook (Zbeletron)
Foto: Facebook (Zbeletron)
>Primjer Ivone i Noah Kraljević i njihovih prijateljica: Kako transrodni/homoseksualni parovi posvajaju djecu?

Tko su ostali pobjednici?

Na drugom mjestu je ”Ustani za slobodu” koji okuplja prosvjednike koji bukom ometaju molitelje krunice na Trgu.

Na trećem mjestu je Marko Capan koji je pokrenuo inicijativu Karlovac Pride. Kao argument za dobivanje nagrade navode njegovu borbu s Karlovačkom gradskom vlašću koja mu je branila izvjesiti LGBTQ zastavu na Glazbenom paviljonu. Devet mjeseci se borio uz podršku nekih državnih institucija kako bi postigao to da ipak dobije dozvolu od grada da izvjesi zastavu makar na jedan dan.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Nagradu ”Sunčana lezba” dobila je Milena Zajović Milka, psihologinja po struci, urednica  redakcije kulture u Večernjem listu i aktivistica za ljudska prava, osobito prava migranata i LGBT zajednice. Bila je između ostaloga i selektorica glavnog programa Motovun Film Festivala u društvu s Juricom Pavičićem.  Nagradu ”počasna lezba” dobio je Boris Vrdoljak, inače profesor na FER-u.
>Utikejt u prvom intervjuu: Noah Kraljević prekrojila je hrvatsko obiteljsko pravo, a da nije uhvaćena postala bi LGBTIQ-kraljica

Udruga Zbeletron

Zbeletron je udruga koja organizira ”događanja za lezbijke, biseksualke i trans žene”. Od 2009. godine organizira partije, radionice, tribine i ostala događanja s glavnim ciljem ”promicanja glazbeno-scenskog rada djevojaka i žena te podizanja vidljivost lezbijki, biseksualki i trans žena u Hrvatskoj”.

Do sada je u sklopu Zbeletrona organizirano više od stotinu događanja. Dva najpoznatija godišnja Zbeletronova događanja su dodjela Lez of the Year (LOTY) nagrada. Ona je namijenjena ”osobama, kolektivima i inicijativama koji pridonose vidljivosti lezbijki, biseksualnih i trans žena na području sporta, kulture, aktivizma i općenito poboljšavaju kvalitetu života LGBT+ manjine”. Zatim nagrada Lezbijada, odnosno Lezbijske olimpijske igre, kojima kroz duhovit i autoironičan način propituju rodne stereotipe u sportu i predrasude o lezbijkama.

>Je li trans muškarac Noah Kraljević izigrao i ustavno zaštićen brak kao zajednicu žene i muškarca? Ministarstvo pravosuđa ne želi otkriti

Kako su Noah i Ivana Kraljević prevarili zakone RH

Ovogodišnje lezbijke godine već godinama pokušavaju varati zakone RH, a to im i uspijeva. Hrvatske vlade ih do sada nisu ostavljale na cjedilu.
Noah i Ivana Kraljević su lezbijski par, poznati po tome što su pokušali, i uspjeli na kraju, posvojiti dijete iz Konga iako im to po hrvatskih zakonima nije bilo dozvoljeno. Hrvatska naime nema zakone koji bi homoseksualcima ili ”transrodnim” osobama dopustile posvajanje djece. Kraljevići su bili u pritvoru u Zambiji zbog sumnje na trgovinu djecom. Uz veliku pomoć Hrvatske vlade i Ministarstva vanjskih i europskih poslova, uspjeli su se izbaviti iz ruku Zambijskog pravosuđa.
Jedan od ključnih ciljeva MVEP-a bio je skinuti ljagu s RH. S ciljem ukazivanja Zambijskom pravosuđu da je riječ o osmero nedužnih ljudi koji ne mogu imati djecu, pa su ih htjeli posvojiti u Kongu. I naravno isključiti svaku mogućnost trgovine djecom. Međutim nikome od onih koji su stajali u njihovu obranu nije bilo važno na koji način je osmorka uopće došla do papira za posvojenje.

Možda će vas zanimati

Afera Zambija nije završena nego je tek otvorila važna pitanja: Noah Kraljević, 'promjena spola' i posvajanje djece

Oslobađajuća presuda suda u Zambiji osmero Hrvata optuženih za trgovinu djecom nije kraj slučaja Zambija, nego njegov početak

Ove godine sindikalni članovi u državnoj upravi RH po prvi puta su zaprimili iz središnjice Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika poziv koji je potpisao Noah Kraljević. Kraljević je dokument potpisao kao programski direktor u udruzi K-zona, za sudjelovanje članova sindikata u specijalističkom edukacijskom programu „Radnopravnost svima!“ o mehanizmima zaštite radničkih prava LGBTIQ+ radnika/ca. Sve to uz djelomično financiranje Ureda za udruge Vlade RH Andreja Plenkovića.

Možda će vas zanimati

Pitate se gdje je Noah Kraljević po povratku iz Zambije? Educira sindikalne državne službenike RH!

Ako ste se pitali gdje je Noah Kraljević, poznat iz afere Zambija, nakon što je osmero hrvatskih državljana oslobođeno na sudu u Zambiji z

Noah i Ivana Kraljević pokušali preveslati zakone o umjetnoj oplodnji

Kraljevići već dugi niz godina pokušavaju dobiti djecu uz pomoć umjetne oplodnje. Noah se izjasnio da ne bi htio rađati zbog hrvatskog zakona koji kaže da je ona koja rodi dijete majka odnosno žena, a Noah to ne želi biti. Stoga se Ivana upustila u taj proces premda zakoni kažu da se umjetnoj oplodnji može podvrgnuti heteroseksualni par. Dakle muškarac i žena u braku ili izvanbračnoj zajednici koji ne mogu imati djecu.
Umjetnoj oplodnji se može podvrgnuti i žena koja nije u nijednom obliku partnerske zajednice, a koja samostalno može odgajati dijete. Dakle hrvatski zakoni o umjetnoj olodnji ne spominju da se istospolne zajednice mogu podvrnuti ovakvom procesu, niti se spominju ”transrodne” osobe u ovom kontekstu.

Možda će vas zanimati

Noah Kraljević i supruga išli na tzv. umjetnu oplodnju prije Zambije: Što kaže zakon o tome?

Zahvaljujući Jeleni Veljači saznali smo kako su Noah i Ivona Kraljević išli na 4 ili 5 potpomognutih oplodnji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.