Plenković se prije nekoliko dana sastao sa Sorosevim sinom: Evo o čemu su razgovarali

Foto: Twitter, Alexander Soros

Hrvatski premijer Andrej Plenković sastao se u Davosu na Svjetskom ekonomskom forumu sa sinom Geroge Sorosa. U četvrtak 23. siječnja, njih dvojica razgovarali su o demografskim problemima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sastankom se na Twitteru pohvalio Alexander Soros te je otkrio o čemu su razgovarali. “Kako Hrvatska preuzima predsjedanje Vijećem EU, bilo je sjajno razgovarati o rješenjima demografskog pada koji prijeti europskim integracijama te o važnosti europskog puta zapadnog Balkana”, napisao je sin američkog milijardera i samoprozvanog filantropa Georgea Sorosa koji otvoreno zagovara primanje svih migranata u zemlje članice Europske unije.

Alexander (34) najmlađi je Sorosev sin, doktorirao je povijest te kao i otac zastupa ideje liberalnog, multikulturalnog i otvorenog društva. Zamjenik je predsjedatelja Zaklade Otvoreno društvo koju je osnovao njegov otac, a koja donira brojne progresivne udruge i akcije. Kada je imao samo 26 godina, donirao je 200.000 dolara za kampanju bivšeg američkog predsjednika Baracka Obame.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Back to work in #Myanmar’s capital #Naypyitaw, which means back it’s back to my #Lungi 🇲🇲 #myanmarburma #naypyitawmyanmar

Objavu dijeli Alexander Soros, PhD (@alexsoros)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Alexander Soros je veliki zagovornik migracija što je više puta javno isticao, pa tako između ostaloga smatra kako “Migracije nisu novost – i neće prestati uskoro. Za izradu politika koje će djelovati u globaliziranom svijetu, kreatori politika moraju imati na umu tri osnovna načela: Zaštitu prava migranata i promicanje inkluzije, podršku lokalnim zajednicama te obranu civilnog društva i vladavine prava”.

Ilegalne migracije i Soros

Podsjetimo, George Soros obećao je 2016. godine uložiti 500 milijuna dolara u start up tvrtke, afirmirane kompanije, “inicijative s društvenim utjecajem” i poslove koje su pokrenuli izbjeglice i migranti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Naš cilj je da privatni sektor iskoristimo za javno dobro. Ove investicije imaju namjeru biti uspješne. Ali naš primarni fokus je da stvorimo proizvode i usluge koje doista koriste migrantskim zajednicama i njihovim domaćinima”, rekao je tada.

>Orban u Europskom parlamentu: George Soros uništio je živote milijuna ljudi

Godine 2017. o Sorosevom utjecaju na problem ilegalne migracija oglasio se mađarski premijer Viktor Orban koji je istaknuo da je “migracija dobar biznis za Sorosa, ali da bi bio još i bolji da Mađarska nije digla galamu oko toga”.

On je nazvao Sorosa špekulantom na čelu velike mafijaške mreže koja predstavlja prijetnju miru u Europi. “Soros je objavio svoj program preseljenja migranata, financira NVO i krijumčare ljudima”, zaključio je Orban.

“Od SAD-a do Europe i Izraela, Soros je izgradio sustav uporabe useljavanja za potkopavanje nacionalnog identiteta i demografskog sastava zapadnih demokracija. E-mailovi koji su procurili pokazuju da su se njegove skupine ubacile u europske izbore kako bi se izabrali političari koji podržavaju otvorene granice za useljenike iz arapskog svijeta i kako se i financijski i na druge načine podupiru novinari koji sa simpatijama izvještavaju o useljenicima”, upozorila je novinarka izraelskog Jerusalem Posta.

“Isto se tako u Izraelu Soros protivi vladinim nastojanjima da zaustavi broj ilegalnih useljenika iz Afrike kroz egipatsku granicu. Zamisao u srži borbe za legalizaciju nesmetanog useljavanja je da države ne bi mogle zaštititi svoje nacionalne identitete. Ako je rasistički što Grci štite svoj nacionalni identitet blokiranjem ulaska na njihov teritorij milijuna Sirijaca, tada je rasističko da Grčka – ili Francuska, Njemačka, Mađarska, Švedska, SAD ili Poljska – postoje”, zaključila je 2017. godine novinarka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.