Severinu su iz zagrebačke škole prijavili 10 puta za zanemarivanje djeteta?

severina
Foto: Snimka zaslona

Severina Kojić na konferenciji za novinare koja je bila sazvana da bi najavila svoju turneju pretvorila u priču o svom privatnom životu istaknuvši u prvi plan osmogodišnje dijete, te ustvrdila kako su učiteljice 11. listopada, tjelesno i psihički povrijedile njezina sina u školi koju pohađa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Riječ je inače o školi koja je široj javnosti postala poznatija nakon skandalozne izjave nastavnika koju je otkrio Narod.hr, kada se nastavnik informatike tijekom organiziranog posjeta Vukovaru ‘osjećao bolesno’.

> Severina sazvala press-konferenciju o svom osmogodišnjem sinu

> (VIDEO) Milan Popović o Severininim optužbama: ‘Ovo je zloporaba djeteta za samopromociju’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema informacijama kojima raspolažu 24 sata Severinu je škola desetak puta prijavljivala Centru za socijalnu skrb i Gradskom obrazovanju zbog zanemarivanja djeteta. Na upit ima li o tome saznanje Severinin odvjetnik je tek kratko kazao: ‘Postoje, bilo je prijava’.

“Prema informaciji koju ja imam, za sada je neslužbena, cijeli incident je insceniran od strane majke, a policiju je nazvala škola zbog neprimjerenog agresivnog ponašanja Igora Kojića“, tvrdi otac djeteta Milan Popović i dodaje kako jedna od učiteljica koju je Severina izričito navela u svom napadu – u toj školi ne radi već godinu dana.

Popović je otkrio i kako je za incident saznao kada ga je učiteljica nazvala.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ja sam za incident saznao kada me učiteljica nazvala i tražila suglasnost da Igor Kojić dođe po dijete. Čuo sam se i s Aleksandrom i objasnio sam mu da će se situacija riješiti. Nisam primijetio zlostavljanje i siguran sam da bi mi Aleksandar u istom trenutku rekao da je bilo nekog zlostavljanja”, objašnjava Popović.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja kontaktiralo je školu. Ravnateljica im je sve navode odbacila. Škola, tvrde, ima listu osoba kojima je dopušteno preuzimanje djeteta, a koju su roditelji dužni popuniti.

“Interes djeteta nikad nije senzacionalistički istup, ovakve nekakve medijske pompe, jer dijete nakon toga uvijek ostane oštećeno da li psihički, da li mentalno“, rekla je Tatjana Brozić, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Zagreb.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Informacije o prijavama pjevačice mediji su provjeriti i od same ravnateljice Ljiljane Klinger. “Nemam komentara jer su sudski procesi u tijeku”, naglasila je ravnateljica zagrebačke škole Matija Gubec.

Škola u kojoj je bilo navodno nasilje inače je jedna od poznatijih obrazovnih institucija u zemlji. Pohađaju je djeca veleposlanika, uglednika i javnosti poznatih ljudi iz svijeta sporta i estrade. Ondje se školovalo i dijete Severinina odvjetnika Huseina, navode 24sata.

“S obzirom na to da nitko osim mene ne može odvesti moje dijete iz škole, na taj način se meni, kao majci, onemogućuje da radim svoj posao ili da budem bolesna pa da zbog toga ne mogu doći po dijete”, tvrdila je Severina na konferenciji za novinare te dodala kako je tom incidentu navodno prethodio dogovor između bivšeg supruga i ravnateljice škole da nitko, osim nje, ne može preuzeti dijete.

Dodala je kako se iz škole do danas nitko nije oglasio te kako njezino dijete, zbog pretrpljene psihičke i fizičke traume, ne želi ići u školu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Požalila se i na institucije, konkretno na Centar za socijalnu skrb protiv kojeg je, kako je kazala, podnijela već pet prijava. “Centar me, kao majku i kao ženu ne doživljava”, kazala je pjevačica.

> ‘Povraća mi se’ – zašto se nastavnik iz zagrebačke škole osjeća bolesno u Vukovaru tijekom organiziranog posjeta za učenike?

> Evo kako je sankcioniran nastavnik informatike koji se tijekom organiziranog posjeta Vukovaru ‘osjećao bolesno’

> Pročitajte što nam je nakon gotovo dva mjeseca Ministarstvo odgovorilo na upit o nastavniku koji se na školskom izletu u Vukovaru ‘osjećao bolesno’

> Odvjetnik Zvonimir Hodak za Narod.hr: ‘Zabrinjavajuće je što nastavnik koji iskazuje mržnju i neojugoslavenski stav odgaja naraštaj učenika’

Podsjetimo, hrvatsku javnost zgrozio je krajem školske godine istup profesora informatike iz zagrebačke Osnovne škole Matije Gupca koji je nakon školskog posjeta Vukovaru objavio svoju reakciju na ono što su učenici slušali tijekom organiziranog vodstva. U komentaru je izrazio nezadovoljstvo jer nije bilo ničega od „realne slike“ o „krivnji obje strane“, uz to, iznio je i nekoliko neistina. Njegov cijeli, podulji komentar, možete pročitati ovdje.

“Marko Šolić osjeća se bolesno u gradu Vukovar”, istaknuo je kao osjećaj na svom facebook-profilu 31. svibnja, te nastavio: “Išao sam bez predrasuda, čuo sam od kolega različite stvari, neki su govorili i kako se djeci prikazuje iznenađujuće realna slika o krivnji obje strane… Ništa od toga”.

Ravnateljica OŠ Matije Gupca na upit Narod.hr-a promptno je reagirala, te je odmah od nastavnika zatražila očitovanje. Također je podsjetila da “gospodin Šolić kao intelektualac snosi odgovornost za napisanu riječ, a kao informatičar svjestan je dalekosežnosti informacija koje se šire društvenim mrežama”.

HNS-ovo Ministarstvo znanosti i obrazovanja ministrice Blaženke Divjak svojevremeno je žurno reagiralo na neprimjerene izjave vjeroučitelja u istoj toj zagrebačkoj školi. Tada je, naime, nakon izjava vjeroučitelja Krešimira Bagarića koji je opravdavao ratnog zločinca Ratka Mladića te govorio o tome da treba „strijeljati“ neke hrvatske političare, da su Hrvati „nezahvalna stoka, debili i kreteni“, Ministarstvo reagiralo šaljući u školu krizni tim. Zagrebačka OŠ Matije Gupca vjeroučitelju je ubrzo i izvanredno otkazala ugovor o radu.

Ministarstvo Plenkovićeve ministrice Divjak se za Narod.hr nakon gotovo dva mjeseca odbilo očitovati o tome smatra li da je istup nastavnika Marka Šolića sukladan povijesno istinitom prikazivanju Domovinskog rata i vrijednostima koje je hrvatsko školstvo dužno njegovati niti o tome hoće li poduzeti određene mjere po pitanju tog slučaja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.