Knjižnice grada Zagreba pozivaju na korištenje internetskih knjižničnih usluga

Foto: Thinkstock

Knjižnice grada Zagreba pozvale su sve građane da za vrijeme mjera sprječavanja širenja epidemije koronavirusa posegnu za internetskim uslugama KGZ-a koje među ostalim omogućuju posudbu e-knjiga, uslugu stručne pomoći knjižničara, a osiguran je i poseban YouTube kanal.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Knjižnice grada Zagreba, poput brojnih kulturnih ustanova, u vrijeme kada su zatvorene zbog sprječavanja širenja koronavirusa nude građanima niz online usluga”, stoji u priopćenju KGZ-a.

Iz KGZ-a, tako, podsjećaju na uslugu posudbe e-knjige putem aplikacije ZakiBook, koja je pokrenuta u svibnju 2019. i zahvaljujući kojoj članovi KGZ-a, uz svoj članski broj i pin, mogu čitati više od 600 naslova e-knjige na četiri različita uređaja – mobitelu, tabletu, e-čitaču ili računalu.

Besplatne eKnjige s popisa koji su sastavile Knjižnice grada Zagreba dostupne su na poveznici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Onima koji u izolaciji pripremaju stručne radove, ili se jednostavno zanimaju za neku temu, knjižničari će pomoći u pronalaženju i odabiru tiskanih i internetskih informacijskih izvora putem usluge “Pitajte knjižničare”.

U vrijeme kada su odgođena sva kulturna događanja, Knjižnice grada Zagreba na svom YouTube kanalu osigurale su snimke različitih događanja koja su se održala, znanstvene tribine “Eppur si muove”, književne tribine “Književni petak”, radionice “Upoznajmo glazbene instrumente” i druge.

Digitalizirane zbirke (https://digitalnezbirke.kgz.hr/) svim zainteresiranima omogućuju pregledavanje mnoštva knjiga i slikovnica, fotografija i razglednica, partitura i druge građe inače teško dostupne, poput izdanja “Šegrta Hlapića” iz 1913. godine, knjige “Moja najmilija slikovnica” Stjepana Širole, najznačajnijih naslova Augusta Šenoe, te rijetkih dijela Marije Jurić Zagorke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve je dostupno na mrežnim stranicama Knjižnica grada Zagreba www.kgz.hr.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.