Progon kršćana: Samo prošle godine progonjeno 215 milijuna, a mjesečno ubijeno 250 kršćana

Foto: Getty images

Ujedinjena Kraljevina je naručila neovisnu studiju progona kršćana kako bi utvrdila konkretne korake pomoći vjernicima religije koja je žrtva dramatičnog rasta nasilja u svijetu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Ivica Šola: Terorist iz Strasbourga nije bio motiviran islamom, već je, kao drug Tito, imao težak život, pa se eto, “radikalizirao”

> Ivica Šola: Marakeški sporazum ima cilj uvesti šerijatski zakon o blasfemiji

> Asia Bibi ne može napustiti Pakistan, a njezina je obitelj u strahu: Vrhovni sud preispitivat će odluku zbog nasilnih islamista

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Oko 215 milijuna kršćana u svijetu prošle je godine bilo suočeno s progonom zbog svoje vjere, kako se procjenjuje, a žene i djeca kršćani bili su posebno ranjivi i često izloženi seksualnom zlostavljanju zbog svoje vjere.

Prošle je godine zbog vjere svakog mjeseca u prosjeku ubijano 250 kršćana.

“Često je progon kršćana rani znak uzbune za progon i svih drugih manjina”, rekao je u srijedu britanski ministar vanjskih poslova Jeremy Hunt u izjavi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Marcel Holjevac: Englezi ne žele dati azil Asii Bibi, jer su već dali azil onima koji žele njezinu smrt

“Danas sam zatražio od biskupa od Trura da razmotri kako britanska vlada može bolje odgovoriti na problem progonjenih kršćana po svijetu. Možemo i moramo više”, rekao je Hunt.

Pregled će mapirati progon kršćana u ključnim zemljama Bliskog istoka, Afrike i Azije, analizirati britansku potporu i preporučiti sveobuhvatan odgovor u politikama, rekla je britanska vlada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.