Fiorentina – Juventus 1-2, golovi Kalinića i Mandžukića, Kalinić promašio 11-erac

Nogometaši Juventusa stigli su na mali korak do petog uzastopnog naslova prvaka Italije nakon 2-1 (1-0) pobjede protiv Fiorentine na gostovanju u susretu 35. kola Serie A u utakmici u kojoj su glavne uloge imali hrvatski reprezentativni napadači, Mario Mandžukić bio je strijelac prvog gola za Juventus, dok je Nikola Kalinić zabio jedini gol za Fiorentinu, ali usto nije iskoristio i 11-erac u 90. minuti za 2-2.

Mandžukić je doveo Juventus u vodstvo u 39. minuti svojim 10. prvoligaškim pogotkom ove sezone. Khedira je ubacio loptu u kazneni prostor, Pogba je glavom spustio loptu točno na nogu Mandžukiću koji je preciznim udarcem svladao Tatarusanua. Taj je rezultat vrijedio sve do 81. minute kada je Kalinić iskoristio veliku pogrešku Bonuccija, stoper Juventusa mu je praktički dodao loptu, a naš je napadač potom odlično sa vrha kaznenog prostora pogodio lijevi kut Buffonova gola. Bio je to 12. prvenstveni pogodak Kalinića, ali prvi nakon više od dva mjeseca, posljednji je put strijelac bio još 21. veljače.

No, samo dvije minute nakon izjednačenja Juventus je stigao do novog vodstva golom Morate.

U 89. minuti sudac Tagliavento je pogriješio jer je pad Kalinića u kaznenom prostoru gostiju okarakterizirao kao prekršaj Cuadrada, ali udarac našeg reprezentativca s bijele točke bravurozno je obranio Buffon i zadržao pobjedu “crno-bijelih”.

Juventus sada ima 85 bodova, 12 više uz utakmicu više od drugog Napolija, te ukoliko Napolitanci u ponedjeljak ne svladaju treću Romu u Rimu (15 sati), već će tada osvojiti peti uzastopni, a ukupno 32. naslov prvaka Italije.

Kalinić i Mandžukić odigrali su po 90 minuta za Fiorentinu i Juventus, dok je Milan Badelj igrao do 88. minute za sastav iz Firence koji je ostao peti sa 59 bodova, pet manje od četvrtog Intera, a šest više od šestog Milana.