(FOTO, VIDEO) Barcelona deklasirala Real: Tri gola Suareza, sjajan Ivan Rakitić, Luka Modrić pogodio vratnicu…

Nogometaši Barcelone, koji su igrali bez ozlijeđenog Lea Messija, dobili su prvi El Clasico ove sezone, svladavši u nedjelju u 10. kolu Primere na Camp Nou Real Madrid sa 5-1, a trostruki strijelac bio je Luis Suárez.

Barca je povela u 11. minuti. Ivan Rakitić je dugom loptom proigrao Albu na lijevom boku, a on povratnom loptom pronašao Coutinha, koji pogađa za 1-0.
U 30. minuti novi pogodak Barcelone. Luis Suarez je nakon duela s Varaneom pao u kaznenom prostoru, a sudac je nakon pregleda VAR-a dosudio penal. Suarez je bio siguran realizator za 2-0.
Na startu drugog poluvremena Real je stisnuo Barcu i u 50. minuti Marcelo smanjuje zaostatak na 1-2. U 56. Real je mogao poravnati, Luka Modrić je pucao sa ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa stativu.
U završnici utakmice uslijedio je potop Reala. U 75. minuti Luis Suarez sa 11 metara odličnim udarcem glavom pogađa za 3-1.
Luis Suarez u 83. minuti upisuje hat-trick, iz kontranapada zabija za 4-1, a golijadu Barce dovršio je Arturo Vidal u 87. minuti.
Rakitić i Modrić odigrali su cijeli susret, a Rakitić je bio jedan od ključnih igrača u visokoj pobjedi Barce.
Barcelona se ovom pobjedom vratila na vrh ljestvice Primere sa 21 bodom, dva više od drugog Atletica iz Madrida, dok je Real tek deveti sa 14 bodova.

1. FC Barcelona 10 6 3 1 28-12 21
2. Atletico Madrid 10 5 4 1 12-5 19
3. Espanyol 10 5 3 2 14-8 18
4. Alaves 9 5 2 2 12-8 17
5. FC Sevilla 9 5 1 3 20-12 16
6. Real Valladolid 10 4 4 2 9-7 16
7. Levante 10 5 1 4 16-15 16
8. Getafe 10 4 3 3 10-8 15