Hrvatska kajašica Anamarija Govorčinović osvojila 6. mjesto u finalu Europskog prvenstva, Antun Novaković sedmi

Hrvatska kajašica Anamarija Govorčinović osvojila je šesto mjesto na 1.000 metara u finalu Europskog prvenstva u kajaku i kanuu na mirnim vodama za mlađe seniore koje se održava u češkim Račicama.

Govorčinović je ostvarila rezultat 4:02.631 što je bilo tri sekunde brže od njezinog rezultata u kvalifikacijama. Pobijedila je Slovakinja Mariana Petrusova (3:58.463), druga je bila Šveđanka Anna Zagorska (3:59.748), dok je broncu osvojila Njemica Carla Schmidt (4:00.208).

Naš najbolji kajakaš Antun Novaković je na 1.000 metara bio sedmi s rezultatom 3:33.198, a do medalje mu je nedostajalo oko četiri sekunde.

Slavio je Srbin Bojan Zdelar s rezultatom 3:28.015, ispred Norvežanina Jona Volda (3:28.970) i Mađara Kornela Bekea (3:29.903).

U finalu kanua jednokleka je nastupio Bruno Kumpez osvojivši osmo mjesto s rezultatom 3:58.452. Najbrži je bio Litvanac Vadim Korobov s rezultatom 3:51.994.