Perišić spasio Hrvatsku, protiv Škotske za prolazak skupine

Glasgow, 18.06.2021 - Utakmica 2. kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva, Hrvatska - Ceška na Hampden Park stadionu u Glasgowu. Na slici hrvatski igraci slave gol koji je postigao Ivan Perišic. foto HINA/ Daniel KASAP/ ds

Hrvatska nogometna reprezentacija na Hampden Parku u Glasgowu od 18 sati protiv Češke igrala je utakmicu 2. kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva. Glavni sudac utakmice je Španjolac Carlos Del Cerro.

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Brekalo, Kramarić, Perišić – Rebić

“Bit će to ofanzivnija formacija. Bit će promjena, no vidjet ćemo što i kako. Nedostajalo nam je probojnosti i igra u završnici, to moramo pojačati,” kazao je hrvatski strateg na posljednjoj novinarskoj konferenciji uoči utakmice.

Pratite uživo:

90′ Slobodni udarac za Hrvatsku, ali nema pomaka, ostalo je 1:1

89′ Petković prima loptu u kaznenom prostoru, zagradio se, pucao iz okreta, ali češki blok odbija u korner, nakon kojeg ponovno Petković puca glavom, ali damo korner iz kojeg nije bilo opasnosti

82′ Boril zaustavlja kontru Hrvatske prekršajem nad Petkovićem za žuti karton

58′ Gvardiol je vrhunski povukao prema naprijed, Kramarić pokušao nadmudriti češku obranu udarcem, ali pogodio je blok, a zatim su Modrić i Perišić pokušali ubačajima, ali nažalost bez uspjeha

52′ Souček je snažno opalio iz daljine, ali ide lopta kraj gola

47′ Perišić je ušao po lijevoj strani i opalio desnom nogom za 1:1

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Prekršaj za Češku u zoni udarca, napravio ga je Kovačić, ali puca preko gola

39′ Hrvatska je propustila priliku za izjednačenje, Ante Rebić je izbio sam ispred Vaclika i promašio cijeli gol

37′ Schick je zabio iz penala za 1:0 Češke

34′ Kazneni udarac za Češku, Schick je ostao ležati

23′ Perišić ostaje sam na 11 metara, Modrić mu dodaje prizemnu loptu, ali preslab udarac lako zaustavlja Vaclik

21′ Odlična lopta Luke Modrića u prostor za Antu Rebića, ispred kojeg prije do lopte stiže vratar Vaclik

11′ Coufal je sjajno ubacio, ali ponovno lopta ide preko gola

10′ Hrvatska izvodi slobodan udarac, ali puca Lovren preko gola

4′ Prvi koner za Češku, ali Souček puca preko gola

1′ Utakmica je počela