(VIDEO) Ante Rebić asistent za pobjednički gol Kovačevog Eintrachta

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je u 3. kolu Bundeslige na svom terenu svladao Bayer Leverkusen sa 2-1, a hrvatski napadač Ante Rebić bio je asistent za pobjednički gol.

Eintracht je poveo golom Alexandera Meiera u 53. minuti, a poravnao je Javier Hernandez Chicharito u 60. Novo vodstvo Eintrachtu donio je Marco Fabian u 79. minuti na asistenciju Rebića. Mogao je Leverkusen u 88. minuti stići do novog izjednačenja, ali Chicharito nije iskoristio penal, pogodio je stativu.

Ante Rebić je za Eintracht odigrao pola sata, dok je Tin Jedvaj igrao do 85. minute za Leverkusen.

Kramarićev Hoffenheim je kod kuće protiv Wolfsburga odigrao 0-0. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić igrao je do 66. minute i četiri puta je zaprijetio protivničkom golu. Njegovi pokušaji u 22., 38. i 61. minuti nisu bili precizni, dok je u 14. minuti Kramarićev udarac obranio vratar Wolfsburga.

Josip Brekalo ostao je na klupi za pričuve “vukova”.

Hamburger je na svom stadionu izgubio od novaka u ligi Leipziga sa 0-4, te je ostao pri dnu ljestvice sa jednim bodom. Hrvatski napadač Alen Halilović igrao je za HSV od 70. minute.

Vodeći Bayern svladao je Ingolstadt sa 3-1 golovima Lewandowskog (12), Xabija Alonsa (50) i Rafinhe (84), te je zadržao stopostotan učinak u Bundesligi.

Nakon što je u srijedu u Ligi prvaka “razmontirala” varšavsku Legiju sa 6-0, Borussia Dortmund je sa šest komada ispratila i Darmstadt, a strijelci su bili Gonzalo Castro (7, 78), Adrian Ramos (48), američki Hrvat Christian Pulišić (54), Sebastian Rode (84) i Emre Mor (88).

Dan ranije Koeln je na svom terenu svladao Freiburg sa 3-0. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, dvostruki strijelac bio je Anthony Modeste (29, 43), a jedan gol dao je Leonardo Bittencourt (31).