(VIDEO) Kovačev Eintracht propustio realizirati penal, Rebić imao priliku ali je promašio

U 26. kolu Bundeslige Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u subotu je na svom stadionu protiv Borussije Moenchengladbach odigrao 0-0, što znači da je u posljednjih sedam kola osvojio samo dva boda.

Fabian (Penalty missed) HD – Eintracht… by allsportusa

U 78. minuti Eintracht je mogao doći do pobjede iz penala, ali je udarac Marca Fabiána obranio vratar Moenchengladbacha.

Hrvatski napadač Ante Rebić u dresu Eintrachta igrao je do 68. minute, a najbolju prigodu imao je na startu susreta, u 1. minuti, ali je njegov pokušaj za trunku bio neprecizan.

U ruhrskom derbiju Schalke je na domaćem terenu protiv Borussije Dortmund odigrao 1-1, iako su gosti bili bolji i promašili su nekoliko izglednih prilika.
Borussija u prvom poluvremenu nije iskoristila dvije stopostotne prilike, u 30. minuti neprecizan je bio Dembele, a u 34. udarac Aubameyanga obranio je vratar Ralf Fährmann. Ipak, u 53. minuti Aubameyang, nakon dodavanja Kagawe, dovodi u vodstvo Borussiju. U 58. minuti Aubameyang je mogao povećati prednost gostiju, ali opet je bio neprecizan.
Još jednu priliku za goste imao je Dembele, koji je u 74. minuti pogodio stativu. Nakon toliko promašaja Borussije, stigla je kazna. U 77. minuti Thilo Kehrer donosi remi Schalkeu.

Drugoplasirani Leipzig je u 26. kolu Bundeslige ugostio je posljednjeg na ljestvici, ekipu Darmstadta, i slavio je sa 4-0. Hrvatski napadač Antonio Čolak ostao je na klupi za pričuve Darmstadta.

Vodeći Bayern je u Muenchenu uvjerljivo dobio Augsburg sa 6-0, a trostruki strijelac bio je Robert Lewandowski (17, 55, 79). Dva gola je dodao Thomas Mueller (36, 80), a jednog Thiago Alcantara (62).

Bivši europski prvak Hamburger je u borbi za opstanak upisao važnu pobjedu, svladavši na svom stadionu Koeln sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Lewis Holtby u sudačkoj nadoknadi (90+1).

Dan ranije hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić bio je dvostruki strijelac za Hoffenheim koji je kao gost u Berlinu svladao Herthu sa 3-1.