(VIDEO) Napoli uvjerljiv na gostovanju kod Bologne, Marku Rogu ni minute…

U posljednjem susretu 3. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Bolognu 3-0 upisavši treću pobjedu u prvenstvu.

Napoli je dugo lomio Bolognu, a onda u zadnjih 20 minuta zabio tri gola.

Gosti su poveli u 66. minuti golom Josea Callejona, na 2-0 je povisio Dries Mertens u 83. minuti, a sve dvojbe je razriješio Piotr Zielinski u 88. minuti. Marko Rog nije nastupio za goste, dok je Bruno Petković u domaćim redovima zaigrao od 77. minute.

U derbiju kola Lazio je u Rimu porazio Milan 4-1 uz tri pogotka Cira Immobilea. Lazio je odigrao fantastično. ‘Nebesko-plavi’ su nakon 49 minuta vodili 4-0, a do kraja utakmice gosti su uspjeli zabiti tek utješni pogodak. Junak utakmice bio je Ciro Immobile koji je zabio prva tri gola (38-11m, 43, 48), a potom asistirao Luisu Albertu za četvrti pogodak (49). Zanimljivo, Lazio je uništio Milan u svega 10 minuta, postigavši četiri gola od 38. do 48. minute. Poraz Milana ublažio je Riccardo Montolivo u 56. minuti. Pobjedu domaćina pokvarilo je tek isključenje kapetana Marca Parola u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić ušao je u momčad Milana u 56. minuti kada je njegova momčad gubila 0-4. Ivan Vargić nije nastupio za Lazio koji nakon tri kola ima sedam bodova.

Uvjerljiva je bila i Fiorentina koja je na gostovanju u Veroni slavila 5-0, a golove je postiglo pet različitih igrača – Giovanni Simeone (2), Cyril Thereau (10-11m), Davide Astori (24), Jordan Veretout (62) i Gil Dias (89). Milan Badelj je odigrao cijeli susret za ‘viole’.

Udinese je pobijedio Genou 1-0 golom Jakuba Jankta iz 15. minute. Gosti, koje vodi Ivan Jurić su od 37. minute igrali bez isključenog Andrea Bertolaccija, a u 79. je ‘pocrvenio’ i domaći branič Giuseppe Pezzella. Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za Udinese baš kao niti Petar Brlek za goste.

Cagliari je slavio protiv Crotonea 1-0, a za goste je svih 90 minuta odradio Ante Budimir.

U ranije odigranom današnjem susretu Inter je pobijedio SPAL 2-0. Prvi gol na utakmici postigao je Mauro Icardi u 27. minuti iz 11-erca, a potom je Ivane Perišić sjajnim volejom u 87. minuti pogodio sam gornji desni kut nemoćnog vratara SPAL-a Gomisa i postavio konačnih 2-0.

Perišić je odigrao čitavu utakmicu za Inter dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 66. minuti.

Na ljestvici vode Juventus, Napoli i Inter sa po devet bodova.

REZULTATI
Benevento – Torino 0-1 (Falque 90+3)
Bologna – Napoli 0-3 (Callejon 66, Mertens 83, Zielinski 88)
Lazio – Milan 4-1 (Immobile 38-11m, 43, 48, Alberto 48 / Montolivo 56)
Atalanta – Sassuolo 2-1 (Cornelius 35, Petagna 77 / Sensi 28)
Cagliari – Crotone 1-0 (Sau 33)
Udinese – Genoa 1-0 (Jankto 15)
Verona – Fiorentina 0-5 (Simeone 2, Thereau 10-11m, Astori 24, Veretout 62, Dias 89)
Inter – SPAL 2-0 (Icardi 27-11m, PERIŠIĆ 87)