(VIDEO) Raste forma: Dinamov protivnik u Ligi prvaka Lyon u derbiju svladao regionalnog rivala Saint-Etienne

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H nogometne Lige prvaka Lyon je u derbiju 8. kola francuskog prvenstva na svom terenu svladao regionalnog rivala Saint-Etienne sa 2-0 (1-0).

Oba gola “lavovi” su postigli u završnicama poluvremena, Darder je u 41. minuti pogodio za 1-0, a konačnih 2-0 postavio je Ghezzal u 88.

Lyon je ovom pobjedom pretekao Saint-Etienne na ljestvici, sada je peti sa 13 bodova, dok su “zeleni” pali na devetu poziciju sa 12 bodova.

Nogometaši Nice zadržali su vodeću poziciju zahvaljujući 2-1 (1-0) pobjedi protiv Lorienta. Nice je povela vrlo rano golom Pereire (11), na 1-1 poravnao je Moukandjo (61), da bi junak domaćih ponovno bio Balotelli (86). No, kontroverzni talijanski napadač je u 90. minuti i isključen, pa neće moći pomoći suigračima u sljedećem kolu.

Nice vodi sa 20 bodova, jednim više od drugog Monaca i četiri više od trećeplasiranog prvaka Paris SG-a. Lorient je pretposljednji, 19. sa 6 bodova.

U prvom susretu nedjeljnog programa Angers i Marseille su igrali 1-1 (0-0).

REZULTATI 8. KOLA:
Angers – Marseille 1-1 (Capelle 90+3 / Thauvin 64)
Nice – Lorient 2-1 (Pereira 11, Balotelli 86 / Moukandjo 61)
Lyon – Saint-Etienne 2-0 (Darder 41, Ghezzal 88)
Igrano u subotu:
Paris SG – Bordeaux 2-0 (Cavani 3, 30)
Nantes – Bastia 1-0 (Stepinski 18)
Metz – Monaco 7 (Lemar 7, Germain 23, Silva 39, Fabinho 68-11m, Carrillo 72, 83, Boschilia 89)
Lille – Nancy 1-0 (Eder 75-11m)
Dijon – Montpellier 3-3 (Diony 39, Vanden Borre 81-ag, Riviere 90 / Ninga 18, 25, 58)
Caen – Toulouse 1-0 (Santini 64-11m)