Indija i Francuska pozivaju sunčane zemlje da podrže inicijativu za sunčevu energiju

Foto: snimka zaslona

Francuski predsjednik Emmanuel Macron nada se dobrom početku francuske i indijske zajedničke inicijative u svrhu promicanja sunčeve energije, dok se dvije zemlje saveznice pripremaju održati osnivačku konferenciju za svoj projekt.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međunarodni sunčev savez (ISAD) dvije su zemlje pokrenule na rubu UN-ove konferencije o klimatskim promjenama u Parizu u studenome 2015., sa svrhom da povećaju iskorištavanje sunčeve energije. Njihov prvi summit održat će se u New Delhiju u nedjelju.

Savez je “sunčev klub” koji obuhvaća 121 zemlju bogatu izvorima sunčeve energije. Osim Indije i Francuske, članice su Australija, Kina i Brazil.

Konferenciji u nedjelju prisustvovat će 22 čelnika iz tih zemalja zajedno s predstavnicima ostalih zemalja članica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Cilj je saveza iskoristiti više od 1000 gigawatta sunčeve energije i mobilizirati najmanje 1 bilijun dolara u sunčevu energiju do 20130.

“Međunarodni sunčev savez važna je inicijativa za budućnost planete Zemlje”, rekao je indijski premijer Narenda Modi na konferenciji za novinare s Macronom nakon bilateralnih razgovora u subotu.

“Ono što je počelo kao indijska ideja postalo je inicijativa, a od sutra bit će realnost”, rekao je Macron.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Indijska vlada obećala je sudjelovati s 27 milijuna dolara za izgradnju infrastrukture i za troškove u razdoblju između 2016-2017. te 2020-2021.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.