Indija kani dati državljanstvo nemuslimanskim prognanicima iz Afganistana, Pakistana i Bangladeša

Foto: GiveWell / wikimedia commons

Indija kani dati državljanstvo izbjeglicama koji pripadaju vjerskim manjinama te su progonjeni u susjednim zemljama poput Pakistana, jer nemaju kamo osim u Indiju, rekao je indijski ministar unutarnjih poslova u utorak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Radi se o prijedlogu izmjene zakona o državljanstvu 2019., stranke premijera Narendre Modija.

>Marcel Holjevac: Englezi ne žele dati azil Asii Bibi, jer su već dali azil onima koji žele njezinu smrt

>Asia Bibi ne može napustiti Pakistan, a njezina je obitelj u strahu: Vrhovni sud preispitivat će odluku zbog nasilnih islamista

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zakon bi trebao omogućiti državljanstvo svim hindusima, sikima, jainima, budistima, kršćanima i parsima iz Afganistana, Pakistana i Bangladeša, a koji su u Indiju došli prije 31. prosinca 2014.

“Nemaju kamo osim u Indiju”, rekao je ministar unutarnjih poslova Rajnath Singh parlamentu. “Korisnici će tako moći prebivati bilo gdje u zemlji”.

“Teret tih progonjenih izbjeglica podijeliti ćemo sa cijelom zemljom. Assam ne bi trebao samostalno snositi teret”, naglasio je Singh referirajući se na pokrajinu koja je zabrinuta posljedicama zakona.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Članovi religioznih manjina često su suočeni sa diskriminatornim, a ponekad i nasilnim ispadima militanata koji su članovi muslimanskih manjina, ponajviše u Pakistanu i Afganistanu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.