Izrael – prva država koja je zabranila prodaju krzna: ‘Nehigijenske farme su savršeno uzgajalište smrtonosnih bolesti’

Foto: Deposit photos

Nakon nedavne vijesti da je Estonija zabranila uzgoj životinja radi krzna, slijedi oduševljenje jer Izrael je postao prva država na svijetu koja je zabranila i prodaju krzna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prošloga tjedna, danas već bivša, izraelska ministrica zaštite okoliša Gila Gamliel potpisala je uredbu kojom se zabranjuje trgovina krznom u Izraelu i pritom izjavila: „Korištenje životinjskoga krzna za izradu kaputa ne može biti opravdanje za okrutnu industriju ubijanja životinja koja stoji iza toga.” Dodala je da je korištenje kože i krzna divljih životinja za modnu industriju nemoralno i nepotrebno, a čak 86 % Izraelaca dalo je potporu zabrani trgovine.

„Osim što će izraelska zabrana spasiti brojne životinje iz pakla industrije krzna, postoji još jedan razlog da države slijede primjer Izraela. Natrpavanje bolesnih životinja u nehigijenske uvjete na farmama krzna stvara savršeno uzgajalište smrtonosnih bolesti. Novi koronavirus pronađen je na farmama krzna u desetak zemalja – Kanadi, Danskoj, Francuskoj, Grčkoj, Italiji, Latviji, Litvi, Nizozemskoj, Poljskoj, Španjolskoj, Švedskoj i SAD-u, što je rezultiralo masovnim pokoljem desetaka milijuna životinja”, upozoravaju Prijatelji životinja.

Dosad su proizvodnju, prodaju i uvoz krzna zabranili najveći brazilski grad São Paolo i američka savezna država Kalifornija. Krzno su iz svojih kolekcija izbacili brojni vrhunski dizajneri i trgovci, među kojima su velika imena svijeta mode: Burberry, Gucci, Versace, Michael Kors, Jimmy Choo i Giorgio Armani.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.