Japanski dječačić rođen sa samo 258 grama bit će otpušten iz bolnice nakon intenzivne skrbi i inkubatora

Foto: Thinkstock

Japanski dječačić rođen sa samo 258 grama napustit će bolnicu nakon šest i po mjeseca intenzivne skrbi i inkubatora, objavila je uprava.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dječačić je rođen carskim rezom u 22 tjednu trudnoće zbog teškoća vezanih uz gestacijsku hipertenziju majke.

Sve do danas, rekord u Japanu držao je dječačić koji je težio 268 grama i otpušten je u veljači iz bolnice živ i zdrav.

Ovaj novi palčić rekorder nazvan je Ryusuke Sekiya i sada teži više od 3 kilograma.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Pije mlijeko i sada ga se može kupati. Tako samo sretna što ga mogu gledati kako raste”, rekla je njegova mama pred televizijskim kamerama.

Raste postotak preživljavanja novorođenčadi koja pri porodu teže manje od 300 grama, ali još je nizak, napose kada je riječ o dječacima.

U svakom slučaju takva djeca moraju biti pod posebnim medicinskim nadzorom prvih godina života.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prethodni slučajevi izlaska iz bolnice nakon nekoliko mjeseci i bez zdravstvenih tegoba za dječake rođene s premalenom tjelesnom težinom zabilježeni su u Njemačkoj 2009. godine, kada je dječak rođen s 274 grama, te u Japanu 2009. za dječaka s 297 grama. Slijedili su 2011. dječačić s 294 grama i 2015. od 289 grama, prema međunarodnom registru Sveučilišta u Iowi u Sjedinjenim Državama.

Djevojčice drže rekord: palčica rođena 2015. u Njemačkoj težila je 252 grama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.