UN tvrdi: ‘Migracije su neizbježne, poželjne, potrebne’

Foto: Fah

UN nam u uskrsnoj čestitci koju šalje njegova agencija za izbjeglice poručuje: “Migracije su neizbježne, poželjne, potrebne”. Uz poruku, “Ovog Uskrsa, ne zaboravimo one koji su uhvaćeni u krizama diljem svijeta”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Viktor Orban o migrantima i Sorosu: Ako netko želi negdje živjeti, mora imati suglasnost te države i njezinih građana!

I ne – nije provotravanska šala. Kome su migracije potrebne, zašto nisu bile neizbježne stoljećima u ovom opsegu iako ratova nije nedostajalo, i tko ih želi, nisu objasnili. No poruka koju zvuči kao šala i kao da ju je poslala udruga “Otvoreno društvo” George Sorosa, a ne Ujedinjeni narodi. Nije li očuvanje suvereniteta nacija i nepovredivosti granica bio jedan od razloga zašto su UN uopće osnovani?

> Orbana nazvao rasistom i ksenofobom: Mađarska traži ostavku UN-ova visokog povjerenika za ljudska prava

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istovremeno, novo istraživanje javnog mišljenja pokazuje da se stav o imigraciji u EU promijenio. Danas čak 78 posto građana EU želi jaču kontrolu vanjskih granica EU, što je velika promjena u odnosu na stanje od prije nekoliko godina.

> Viktor Orban: ‘Migracije prijete našoj sigurnosti, našem načinu života i kršćanskoj kulturi’

Istraživanje je provedeno u svih 28 država članica i otkrilo da su građani sve zabrinutiji zbog posljedica nekontrolirane imigracije. Europljani su izrazili zabrinutost zbog moguće masovne selidbe Afrike u Europu tijekom idućeg desetljeća, a 68 % ispitanih reklo je da se “jako boje” ili “donekle boje” takvog razvoja događaja.

> UN nastavlja gdje je Bruxelles zapeo: Traže globalni dogovor o migraciji

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Promijenila se i percepcija toga što uzrokuje migracije – pa tako sad većina Europljana više nije uvjerena kako migranti bježe od nečeg – ratova, bijede, klimatskih promjena – već kako su privučeni u EU čimbenicima poput visokih socijalnih prava u EU.

> Viktor Orban: George Soros koristi Europsku Uniju za svoje ciljeve!

Ogroman broj Afrikanca kaže kako bi odmah migrirali u Europu kad bi mogli, i jedino što ih drži u Africi su prepreke na putu ovamo. Više od 50 % građana Kenije, recimo, bi “odmah odselilo u drugu zemlju kad bi moglo”, prema nedavnom istraživanju agencije Pew. A Kenija nipošto nije od najgorih afričkih država – iako u subsaharskoj Africi danas, za razliku od ere kolonijalizma, više nema niti uspješnih niti uređenih država, postoje samo loše i još gore, korumpirane i još korumpiranije, opasne po život i još opasnije.

> Ivica Šola: Europa i Sorosev sotonski osmijeh

Europljane također brine brz rast muslimanske populacije, i 70 % ispitanih smatra da je taj rast problem. Samo 8 % smatra da rast populacije muslimana u Europi uopće ne predstavlja prijetnju.

> (FOTO, VIDEO) Orban najavio borbu protiv Soroseva plana: ‘Strastveno volimo Mađarsku i za nju bismo sve učinili’

Štoviše, većina Europljana vjeruje kako je dotok imigranata u njihove države uzrokom porasta kriminala i opasnosti od terorizma. Čak 57 % smatra kako će dolazak velikog broja imigranata promijeniti kulturu života u njihovim zemljama, naravno ne na bolje.

> UN poziva Trumpa da prihvati izbjeglice

Tako da stav UN-a o imigraciji pokazuje očit raskorak između birokratskih struktura u UN-u i EU o to da su posve izgubili doticaj s narodima koje predstavljaju. A o tome što misli narod, govori odgovor korisnika rotamato35 na taj tweet UN-a:

“Imigracija koja nije kontrolirana je invazija, i ubojstvo domicilnih kultura, naroda, tradicija i povijesti.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.