Dana 25. ožujka 2017. u 138 gradova diljem Rumunjske i 149 gradova u Republici Moldaviji organiziran je Hod za život 2017. pod geslom: „Pomozi majci i djetetu”! Oni ovise o tebi.”
Ovo je 7. Hod za život na nacionalnoj razini.
Iako su lokalni ured medijske agencije Associated Press i mnogi svjetski mediji objavili da je u Hodu u Rumunjskoj sudjelovalo samo 2 000 ljudi, broj sudionika u toj zemlji bliži je 110 000. Gradovi s najvećim brojem sudionika bili su Bacău (10 000 sudionika), Oradea (11 000 sudionika) i Bukurešt (8 000 sudionika). Ukupni broj sudionika u Republici Moldaviji još uvijek nije poznat.
U usporedbi s 2016. godinom, broj gradova koji su organizirali Hod porastao je za 26% (2016. je u Rumunjskoj sudjelovalo 110 gradova), dok je broj sudionika porastao za gotovo 50% (2016. je ukupno bilo oko 75 000 sudionika).
Po prvi put u povijesti ovog pokreta, Hod za život 2017. u Bukureštu uživo su na Facebooku prenosili Prodocens Media i Trinitas TV.
Hod za život 2017. bio je kruna niza događaja pod naslovom „Mjesec za život 2017.” Tema „Pomozi majci i djetetu! Oni ovise o tebi” otvorila je raspravu o nužnosti, mogućnostima i učinkovitosti potpore trudnicama u krizi.
Među predloženim rješenjima za potporu trudnicama u krizi najvažnija su, između ostalog, otvaranje savjetovališta specijaliziranih za trudnice u krizi i pružanje novčane potpore trudnicama, počevši od 14. tjedna trudnoće (što je zakonska granica za obavljanje namjernog pobačaja u Rumunjskoj).
Osim što je sudjelovao veći broj ljudi, ovogodišnji je događaj također potaknuo žustru raspravu na internetu. Ljudi su na društvenim medijima dijelili svoja životna iskustva s krizama trudnoće koje su preživjeli, traumama od pobačaja zbog kojeg žale, radosti rođenja djeteta i posvajanja kao alternative pobačaju. Svi su pokazali da, kada se pruži pomoć, neželjena trudnoća može dovesti do ostvarenog majčinstva i procvata života za dijete.
Mjesec za život i Hod za život nisu vezani ni uz jednu političku struju ili vjeroispovijest, ali potiču na sudjelovanje pripadnike svih vjerskih denominacija i političkih organizacija. Ne traži se zakonska zabrana pobačaja i ne podupire se nikakav oblik nasilja nad ženom. Organizirane aktivnosti kojima se podupire pravo na život podižu svijest o stvarnosti krize trudnoće, educiraju o znanstvenoj istini da život započinje začećem i promiču stav potpore ženama kako bi mogle na svijet donijeti život koji nose u svojoj utrobi.
Ovi događaji nemaju jedinstvenog organizatora na nacionalnoj razini, nego se umjesto toga oslanjaju na neovisne organizatore koji predstavljaju različite organizacije i institucije koje podupiru pravo na život. U nekima od 138 gradova Hod je održan 24. i 26 ožujka.
Mnoge su vjerske zajednice izdale objave za medije u znak potpore Hodu za život ili su sudjelovale putem predstavnika: Rumunjska pravoslavna crkva, Katolička Crkva u Rumunjskoj, Rumunjska grkokatolička Crkva, Kršćanska baptistička crkva, Evangelička crkva u Rumunjskoj i Evanđeoska pentekostna crkva.