Sin grofa Eltza: Poruka Danijelu Majiću – ‘pravo na pobačaj’ u Njemačkoj ne postoji

Foto: snimka zaslona

Tekst hrvatskog novinara Danijela Majića, objavljen u Frankfurter-Rundschau, 15. ožujka 2017. godine na web stranici i 16. ožujka u tiskanom izdanju, HINA je, iako je pun očitih laži, prenijela i stavila mu lažni naslov, umjesto naslova izvornika. Udruga U ime obitelji 16. ožujka, kad je HINA i objavila tekst, inzistirala je na njegovom micanju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pročitajte laži koje je Danijel Majić objavio o Hrvatima i U ime obitelji u Frankfurter-Rundschau

Na reagiranje udruge U ime obitelji i demanti te vijesti, uredništvo Hine nije reagiralo satima pa udruga U ime obitelji zaključuje da se radi o namjerno plasiranoj laži. Udruga U ime obitelji traži i odgovore na dodatna pitanja.

UIO: Hinino plasiranje lažne vijesti o udruzi U ime obitelji

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ravnateljica HINA-e na dopis UIO odgovorila: “Pisat ću papi Franji!”

Gradski dekan Frankfurta, dr. Johannes zu Eltz, zadužen za oko 150 000 katolika u Frankfurtu, reagirao je na Majićev članak. Njegov otac, Jakob Eltz, živio je u Vukovaru do 1945. a vratio se u Hrvatsku 1990. Grof Eltz je bio saborski zastupnik u dva mandata – u drugi saziv Sabora 1992. godine izabran kao nezavisni zastupnik u vukovarskoj izbornoj jedinici, a u treći saziv Sabora kao nezavisni zastupnik na listi HDZ-a. Bio je i član hrvatskog izaslanstva u Parlamentarnoj skupštini Vijeća Europe.

Rođen je 1921. u Kleinheubachu, odakle nakon rane smrti oca seli u Vukovar gdje boravi do 1944. godine kada odlazi u Njemačku. Bio je visoki dužnosnik Malteškog reda i veleposlanik reda pri Vladi SR Njemačke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Reakciju donosimo u cijelosti:

Ne postoji pravo na pobačaj

„Zaštitnici života“; Fundamentalizam na hrvatskom“, poFrankfurter Rundschau-regionalno od 16. Ožujka

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kritika na molitveno bdijenje ispred savjetovališta „Pro Familia“ (Za obitelj) u ulici Palmengarten povezuje Danijela Majića s ponavljanom tvrdnjom „prava na pobačaj“. Međutim, takvo pravo u Njemačkoj ne postoji. Pobačaj je temeljno protupravan i kažnjiv. Zakonom propisano savjetovanje ne poništava tu protuzakonitost.

Pravna osnova pobačaja po medicinskoj i kriminološkoj indikaciji decidirano je koncipirana kao iznimka. Zakonodavac na umu nema samo „right of priacy“ (pravo na privatnost) nesretne trudnice, nego i pravo na život još nerođenog djeteta. Možda su bdijenja baš zato potrebna, da bi podsjetila na tu neugodnu istinu.

Johannes zu Eltz, gradski dekan, Frankfurt

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.