Njemačka pred krizom grijanja? Savezna vlada objavila da se ljudi mogu grijati dekama!

grijanje Njemačka
Foto: snimka zasona

Njemačka država pokreće nacionalnu kampanju podučavajući Nijemce kako se zagrijati u krizi grijanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako cijene plina rastu u Europi, njemačka savezna država Sjeverna Rajna-Vestfalija savjetuje stanovništvo kako se nositi s potpunim nedostatkom grijanja u obrazovnom videu, prenosi rmx.news.

Obrazovni video kao pomoć u katastrofi

Video prikazuje gusto odjevenu stariju ženu u stanu kojoj se dah ledi u zraku. Ona nastavlja prekrivati ​​svoje prozore aluminijskom folijom. Zatim izrađuje improvizirani mali uređaj za grijanje od lonca za cvijeće i nekoliko čajnih svijeća, pozivajući svoje susjede da podijele toplinu.

Video je izradio Savezni ured za civilnu zaštitu i pomoć u katastrofama (Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe, BBK).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Accuweather objavio detaljnu prognozu za ovu zimu, najavili padaline i rizik od poplava

Poznato je da Njemačka ima najviše cijene energije u cijeloj Europi, a Nijemci plaćaju trostruko više od Bugara. Njemačka je zatvorila elektrane na ugljen i nuklearne elektrane u nastojanju da zaštiti okoliš u zemlji i smanji emisije ugljika. Njemački porezi na energiju također su izuzetno visoki u odnosu na druge zemlje.

Kako se bliži zima, postoji zabrinutost da si siromašni Nijemci i radnička klasa neće moći priuštiti grijanje svojih domova.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Summit EU prije dva tjedna nije na pravi način riješio pitanje rasta cijena energije.  Pojedine zemlje članice uglavnom su prepuštene same sebi da se nose s krizom. U međuvremenu, u trećem najvećem rumunjskom gradu, Temesváru, jedan je stariji muškarac preminuo u svom domu nakon što je lokalna tvrtka za centralno grijanje otišla u stečaj, a muškarac se pokušao ugrijati na plinskom štednjaku, što je dovelo do trovanja ugljičnim monoksidom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.