Neisplata plaća u Uljanik Grupi: Sindikati traže hitan sastanak s ministarstvom

Foto: fah

Sindikati u Uljanik Grupi ponovno su uputili zahtjev Ministarstvu gospodarstva da hitno organizira sastanak s predstavnicima Uprave, sindikata i Ministarstva financija, sa ciljem definiranja rješenja za isplatu plaća radnicima Uljanik Grupe.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U dopisu podsjećaju da je 15. siječnja istekao rok za isplatu plaća za prosinac koji su radnici uredno odradili, ali za to nisu plaćeni. Uz to, ističu, za većinu radnika postoji dug za rujan, listopad i studeni prošle godine.

>Uljanik i IDS: 14 direktora koji su drmali brodogradilištem

>Odbijenica iz Bruxellesa za Uljanik: ‘Kako ćete isporučiti 3 broda godišnje kad od 2010. gradite 2 na godinu i kasnite?’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Uljanik dugovao 3. maju 175 milijuna, pa mu dao dva broda koji su napravili gubitak od 466 milijuna kuna

>Uljanik: Milijuni sjeli na račun s kojeg je bivša Uprava naplatila zaostale plaće?

Neisplata plaća radnicima Uljanik Grupe utječe na život oko 20.000 hrvatskih građana, navode sindikati te pitaju ministra gospodarstva Darka Horvata – možete li tu činjenicu ignorirati?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjećaju da su sličan zahtjev Ministarstvu gospodarstva već uputili 16. siječnja, no nisu dobili odgovor, niti je sastanak organiziran.

>Odbijenica iz Bruxellesa za Uljanik: ‘Kako ćete isporučiti 3 broda godišnje kad od 2010. gradite 2 na godinu i kasnite?’

Ako se ništa ne učini, nezadovoljstvo radnika može rezultirati brojnim crnim scenarijima – od štrajka i prosvjeda do toga da eventualni strateški partner neće moći nastaviti proizvodnju jer neće biti radnika, navodi se u dopisu koji potpisuju čelnici Saveza samostalnih sindikata Hrvatske, Sindikata metalaca Hrvatske, Sindikata Istre, Kvarnera i Dalmacije te Jadranskog sindikata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.