Odvjetnici Todorićevih suosumnjičenika nisu dobili rješenja o blokadi imovine

Foto: Fah

Obrana u slučaju Agrokor još nije dobila rješenja o blokadi imovine koju je na zahtjev izvanredne uprava Agrokora zagrebački Županijski sud donio za svih 15 osumnjičenih kako bi solidarno nadoknadili štetu procijenjenu na čak 1,6 milijardi kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tek kad vidi pisano rješenje obrana će, kako se doznaje, odlučiti o podnošenju žalbe.

Sud je još u studenome blokirao imovinu utemeljitelju posrnulog koncerna Ivici Todoriću, a prošlog tjedna i njegovim suosumnjičenicima.

Uz Todorića koji se nalazi u Londonu u slučaju Agrokor osumnjičeni su i njegovi sinovi Anti i Ivan, Alojzije Pandžić, Damir Kuštrak, Hrvoje Balent, Ivica Crnjac, Olivio Discordia, Marijan Alagušić, Sanja Hrstić, Mislav Galić, Tomislav Lučić, Piruška Canjuga, Ljerka Puljić i Ivica Sertić. Svi su bili članovi uprave ili nadzornog odbora u Agrokoru, dok su Discordia i Hrstić zaposlenici revizorske kuće Baker Tilly koja je radila revizorska izvješća za Agrokor.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Svi osumnjičeni terete se za više kaznenih djela protiv gospodarstva i kaznena djela krivotvorenja, odnosno za zlouporabe u gospodarskom poslovanju, krivotvorenje isprava i nezakonito vođenje poslovnih knjiga.

Tužiteljstvo tvrdi da su osumnjičenici Todoriću navodno pribavili “nepripadnu imovinsku korist” od milijardu i 142 milijuna kuna, a ukupnoj šteti državno odvjetništvo pribraja i dodatnih 320 milijuna kuna pribavljenih pravnoj osobi.

Nakon što je istraga postala pravomoćna izvanredna uprava je početkom prosinca podnijela je odštetni zahtjev za koji je Todorić na svom blogu ustvrdio da ima svrhu “lažima stvoriti javnu percepciju krivnje i sakriti svakodnevne kriminalne aktivnosti izvanredne uprave”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.