Boris Miletić: Ako ne ukinu županije, teško ćemo se dogovoriti s SDP-om

“Sadašnji županijski ustroj dugoročno gledano ne može opstati. Regijama treba omogućiti veće alate, Istra vuče Hrvatske naprijed i treba joj omogućiti da to čini još brže. Poljska je odličan primjer uspješne organizacije”, rekao je za N1 Boris Miletić, gradonačelnik Pule i predsjednik IDS-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

IDS je dio Kukuriku koalicije. Pregovori traju, što nam možete reći o budućnosti suradnje?

“Mi smo dio ove Vlade i bilježimo dobre rezultate. Dokazali smo da imamo kvalitetne ljude i dobre rezultate. Želimo se bazirati na programima, na projektima, naš stav je da Istra mora imati status samostalne regije. Hrvatska je previše centralizirana zemlja i potrebna je decentralizacija. Spektar suradnje nam je u lijevom liberalnom centru”, rekao je Miletić te dodao kako sadašnji županijski ustroj dugoročno gledano ne može opstati.

Na upit da ako ostane postojeći županijski ustroj, je li moguć dogovor sa SDP-om te izlaze li u tom slučaju iz koalicije, rekao je kako nije bitan naziv, nego sadržaj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ukoliko ne dođe do decentralizacije, tada ćemo se vrlo teško dogovoriti”, poručio je.

Što se tiče slučaja Istarski ipsilon, rekao je kako je taj projekt dogovoren 2011. godine.

“Teško mi je vjerovati da tri godine govorimo kako gradnja počinje sutra, a onda nakon tri godine kažemo da ugovor ne valja. To se moglo izgraditi i zaboraviti xy puta do sada”, ocijenio je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na upit smatra li da će afera oko arbitražnog sporazuma utjecati na odnose Istre i Slovenije, rekao je kako IDS smatra da Hrvatska mora štititi nacionalne interese.

“Treba sagledati stvari u cjelini, omogućiti da Arbitražni sud sasluša obje strane, ali Hrvatska danas teško može ostati u arbitražnog postupka”.

Na kraju je zaključio kako s HDZ-om nije moguća suradnja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.