Generacija nade: Snažan film o radu humanitarne organizacije Marijini obroci

Nov snažan dokumentarni film o radu humanitarne organizacije Marijini obroci, koja spašava živote gladne djece diljem svijeta, odabran je za prikazivanje na jednom od najistaknutijih filmskih festivala.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Generacija nade – u kojoj se pojavljuje i hollywoodska zvijezda Gerard Butler koji ukazuje na promjene koje hranjiv obrok u školi čini za djecu koja žive u najsiromašnijim zemljama svijeta – jest dio programa na 69.-om godišnjem Filmskom festivalu u Cannesu u svibnju.

Sniman na lokacijama projekta Marijinih obroka u Malaviju, Indiji i na Haitiju, uzbudljiv 30-minutni dokumentarac bit će prikazan u kategoriji “Kutak kratkometražnih filmova”, prestižne platforme za prikaz rada redatelja i producenata u usponu diljem svijeta.

Magnus MacFarlane-Barrow, osnivač i glavni izvršni direktor Marijinih obroka, kaže: “Oduševljeni smo da je ovaj predivan i inspirirajući film odabran za prikazivanje u Cannesu! Kada smo snimali Generaciju nade, nismo mogli ni zamisliti da će biti prepoznat na tako poznatom događaju. Velik je dar moći prikazati naš rad novim očima, ušima i srcima na ovaj način.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Generacija nade rad je američkog redatelja Charlesa Kinnanea- koji je režiser I prvog nagrađivanog kratkometražnog dokumentarca naše organizacije , Dijete 31, objavljenog 2012. godine – fokusiranog na mlade ljude koji, primajući obrok na mjestu obrazovanja, sada sudjeluju u izgradnji svjetlije budućnosti za njihovu zajednicu i zemlju.

Magnus objašnjava: “Krenuli smo hraneći samo 200 djece u Malaviju 2002.godine, ali danas- zahvaljujući velikodušnosti naših podupiratelja- dosegli smo više od milijun gladne i neuhranjene djece svakog školskog dana.

“Djeca koja su nekada izostala iz škole sada su u učionicama, djeca koja su nekad bila pregladna da bi se koncentrirala sada mogu učiti, nesretna su djeca sada sretna na igralištima, umorna i iscrpljena djeca sada igraju nogomet,a roditelji, mučeni činjenicom da ne mogu prehraniti svoju djecu, sada svaki dan imaju svoj mir.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Sada, u ovom trenutku našeg rasta, vidimo da ova divna revolucija dolazi u obliku nove generacije, nekoć hranjene unutar Marijinih obroka, koja sada pronalazi svoj glas. Nazivamo ih generacijom nade. Upravo o tome govori film – o studentima na sveučilištu , pjevačima, poljoprivrednicima, učiteljima, DJ-ovima, nogometašima,i o bezbroj drugih sretnih mladih ljudi koji, dobro uhranjeni i dobro obrazovani,sada pronalaze svoj put u životu.”

“Generacija nade” u Hrvatskoj premijerno je prikazana u subotu 30.travnja u Cinestaru Centar Branimir u Zagrebu i u kinu Urania u Osijeku, 2.svibnja u Cinestar centru u Zadru i u prostoru Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu, 19.svibnja u Kinu Kutina te Vas radosno pozivamo sutra, u utorak 31.svibnja u 19:30 sati u Kino dvoranu Hrvatskog doma u Glini na projekciju prekrasnog filma o Marijinim obrocima. Dođite I vidite što gladnome znače Marijini obroci.

Marijini obroci potiču svoje podupiratelje diljem svijeta da organiziraju prikazivanje filma u svojoj zajednici –u prostorima svoje dnevne sobe, škole, crkve do konferencijskih dvorana, kazališta i kina – uz pomoć besplatnog paketa za prikazivanje filma Generacija nade koje možete naručiti na stranici OVDJE.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Festival filma u Cannesu, kao jedan od najprestižnijih festivala filma u svijetu, jest proslava umjetnosti kinematografije. Posjećen svake godine od strane najpoznatijih svjetskih glumaca, producenata, režisera, kritičara, postoji kako bi privukao pozornost na one filmove “čija je glavna misija razvijanje kinematografije, kino dvorana, jačanju filmske industrije i proslavi kinematografije na međunarodnoj razini.” Doznajte više na poveznici OVDJE.

Stranica o filmu Generacija nade u sklopu festivala u Cannesu dostupna je na poveznici OVDJE.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Film Generacija nade inspiriran je pričama iz knjige Baraka koja je nahranila milijun djece, bestsellera osnivača Marijinih obroka Magnusa MacFarlane-Barrowa.

Marijini obroci su jednostavna ideja koja djeluje. Humanitarna organizacija osigurava jedan obrok dnevno na mjestu obrazovanja, kako bi privukli kronično siromašnu djecu u učionice, gdje dobivaju znanje koje u budućnosti može značiti izlaz iz siromaštva.

Projekt Marijinih obroka nastao je 2002.godine kada je Magnus posjetio Malawi i upoznao majku koja je umirala od AIDS-a. Kada je Magnus upitao najstarijeg sina Edwarda koji su njegovi snovi u životu, on je jednostavno odgovorio: “Želim imati dovoljno hrane i jednog dana ići u školu.”

Organizacija je započela hraneći samo 200 djece u Malaviju 2002.godine. Danas, 14 godina kasnije, organizacija hrani 1,101,206 gladne djece svaki školski dan na pet kontinenata, u zemljama kao što su Malawi, Liberija, Kenija, Zambia, Haiti, Uganda, Južni Sudan, Tajland i India.

Prosječna cijena za nahraniti jedno dijete tijekom cijele školske godine je samo 120 HRK.

Oslanjajući se na podršku diljem Zemlje, Marijini obroci imaju registrirane podružnice u Austriji, Kanadi, Hrvatskoj, Njemačkoj, Italiji, Irskoj, Nizozemskoj, Španjolskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu i Sjedinjenim Američkim Državama, kao i međunarodne donatorske grupe u Australiji, Belgiji, Danskoj, Francuskoj, Portugalu, Sloveniji, Švicarskoj i Ujedninjenim Arapskim Emiratima.

Marijini obroci se obvezuju potrošiti najmanje 93% od svake donacije izravno za prehranu gladne djece u školama, a to je moguće zato što većinu humanitarnog posla obavlja vojska predanih volontera–uključujući njih preko 65 000 samo u Malaviju.

Posjetite www.marysmeals.hr i doznajte više o radu Marijinih obroka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.