Policija, istraga, potraga, bombastični naslovi, ‘Užas u Zagorju’, ‘Mučni detalji…’…Sve je to pratilo nedavni slučaj iz Zagorja gdje je u dvorištu, uz cestu nađeno mrtvo novorođenče. Jeziv zločin nad najranjivijima i zaslužuje takav tretman. No zašto isti tretman istom logikom ne zaslužuje lišavanje života nerođenih beba, koje je u pojedinim državama dozvoljeno do samog poroda? Vidjeli smo na slučaju Čavajda i tendenciju da se kasni pobačaji tj. feticidi rade i u Hrvatskoj. Bi li beba čije je tijelo nađeno odbačeno, imala isti tretman da ga je majka koji tjedan ranije odlučila pobaciti? Bi li ista ta majka bila monstrum da je djeteta lišila života prije poroda ili bi bila ‘‘hrabra žena”, osoba godine, ”borkinja za ženska prava”, ”gospodarica svoga tijela i svoje maternice”?!
Slučaj uz odbačenog novorođenčeta čiji je mali život okončan tek koji dan nakon što je došlo na svijet, ponovno u fokus stavlja izvrnutu logiku onih koji se zalažu za pobačaj. Kada pričamo o pobačaju, jasno je da tendencija proabortivnih skupina i pojedinaca nije tek pobačaj do 10, 12 ili 16 tjedna trudnoće.
>U saveznoj državi Colorado pobačaj legalan čak i na dan poroda
Posljednjih godina sve su jače tendencije da pobačaj bude legalan do samog poroda. Pojedine države već su takve zakone i donijele, a u Hrvatskoj je prošlogodišnji slučaj Čavajda ogolio činjenicu da tzv. progresivci žele napraviti kvantni skok s dozvoljenog pobačaja do 12 tjedna na pobačaj koji je prema struci, feticid, do trideset i nekog tjedna trudnoće. Vjerojatno i do poroda. Ako je riječ o djetetu s ”greškom”.
Slučaj trudnice Čavajde čijem je sinu u visokoj trudnoći dijagnosticirana tvorba na mozgu ogolila je sav užas na kojem se temelji proabortivna agenda – kako vani tako i na domaćem terenu.
>KBC Zagreb: ‘Gospođa Čavajda odbila je izazivanje prijevremenog poroda i zbrinjavanje bebe’
Naime, usmrćivanje djeteta u tako visokom stupnju trudnoće naziva se feticidom, i to, unatoč činjenici da su lijevi aktivisti tvrdili da Čavajda ne može pobaciti u Hrvatskoj zbog priziva savjesti mnogih liječnika, s tim nema veze.
>Ćorušić u Nu2: ‘Gospođa Čavajda je željela mrtvo dijete, a mi smo nudili izazivanje poroda i ‘comfort care’ za dijete’
Feticid i priziv savjesti
Zagrebačke bolnice odbile su napraviti feticid, a tu spadaju i one u kojima nemaju svi liječnici priziv savjesti. Do dolaska Tomislava Tomaševića na vlast u Zagrebu, pobačaji se nisu radili tek u gradskoj bolnici KB Sveti Duh.
No, svejedno se slučaj iskoristio kao napad na institut priziva savjesti, a tragična sudbina bebe Čavajde, kojeg je majka nazvala Grga i kojem je život okončan na račun hrvatskih poreznih obveznika preko HZZO-a u Sloveniji, još jednom je i to najbrutalnije do sada, prokazao intencije onih koji pobačaj, ali i feticid, smatraju najvažnijom tekovinom suvremenog svijeta i borbe za ljudska i ženska prava.
>Dr. Goluža: Evo činjenice koje bi trebala znati osoba koja sudi o slučaju trudnice i usmrćivanju djeteta
Oni koji se protive lišavanju života najranjivije skupine, nerođenih beba koje bi u majčinoj utrobi trebale biti na najsigurnijem mjestu na svijetu, proglašavani su nazadnjacima koji žene žele strpati u kuće i upravljati njihovim tijelima.
Pritom se toliko očito zanemaruje činjenica da beba nije žensko tijelo jer ima različit DNA, svoje organe, srce, mozak…
Doduše, oni koji pobačaj smatraju najvećim dostignućem u borbi za ženska prava, to sve dobro znaju i znaju da je riječ o ubojstvu najnevinijih. Naravno da ne misle da je trudnica čudovište s dva srca, dva mozga, četiri ruke, četiri noge, 40 prstiju, dvospolac…
Beba Čavajda za čije se okončanje života i prosvjedovalo u Hrvatskoj, bila je tek koji tjedan mlađa od bebe čije je tijelo nađeno odbačeno u zagorskom mjestu kod hrvatsko-slovenske granice.
‘Građanska hrabrost’ i nagrada ili zatvor?
Mirela Čavajda za svoju je ‘građansku hrabrost’ nagrađena i proglašena, doduše od ljevičarskih udruga, osobom godine. Mama mrtvog novorođenčeta nađenog u Zagorju, ako i kada bude nađena, biti će ‘nagrađena’ zatvorskom kaznom.
Za kraj prilažemo izvrstan video kanadske pro-life organizacije o ‘čarobnom porođajnom kanalu’ koji najbolje ilustrira tretman beba prije nego što kroz njega prođu i nakon. Naime, beba ‘magično’ dobiva ljudska prava kojih je prije poroda lišena, čim prođe ‘čarobni’ porođajni kanal dugačak između sedam i 15 centimetara.