Nakon što je predsjednik HNS-a Ivan Vrdoljak poručio kako je – dobiju li Neven Hrvatić, Valentina Jerković, Suzana Vuletić, Eva Kirchmayer Bilić, Ljiljana Klinger, Ivana Katavić i Đuro Blažek “blagoslov” u Saboru za rad u Nacionalnom vijeću za odgoj i obrazovanje – to početak “eutanazije reforme obrazovanja”, Večernji list je zatražio Željku Markić, predsjednicu udruge U ime obitelji, za komentar, koji donosimo u cijelosti.
Na primjedbu kako mnogi prozivaju kandidate za nove članove NVOO-a sa su bliski udruzi U ime obitelji, Željka Markić je odgovorila: “G. Vrdoljak napada U ime obitelji i mene osobno zato što se ne damo zastrašiti i ukazujemo na činjenicu da bi koaliranje HDZ-a s HNS-om spriječilo kazneni progon brojnih korupcijskih afera koje se dovode u vezi s njim i njegovom strankom – od razdjelnika, preko zapošljavanja i ugovora u HEP-u, Narodnim novinama, cijene kvadrata u Gunji i tako dalje…”.
“Kao drugo”, istaknula je Markić, “on bi milijune hrvatskih građana koji su uključeni u referendumske ili druge društvene inicijative UIO-a tretirao kao građane drugog reda – onemogućujući im da djeluju kao stručnjaci ili u civilnom društvu. Pa iz kojeg on filma dolazi? Na referendumu o braku sudjelovalo je 6000 volontera, više stotina koordinatora, a za ustavnu zaštitu braka kao zajednicu žene i muškarca glasalo je gotovo 70 posto birača – tko su ti društveni cenzori koji će određivati da oni ‘nisu dostojni’ obnašati bilo koju funkciju u hrvatskom društvu?”
Što znamo o Forumu za slobodu odgoja koji želi ‘demokraciju’ i Jokićevu kurikulnu reformu?
Na pitanje hoće li podržati današnji prosvjed, Željka Markić je kazala: “Radi se o protuvladinim prosvjedima koje vode udruge bliske Sorosu, HNS-u i SDP-u koje su prošle godine lagale građanima da reforma ne ide dalje, a ove godine tvrde da nema reforme bez g. Jokića – kojeg je imenovao bivši predsjednik SDP-a Milanović.”
“Reforma je važna”, nastavila je, “treba osigurati da naša djeca uče korisne sadržaje u poticajnom okruženju, da svi imaju nastavu u jutarnjem turnusu i da se povećaju plaće i poboljšaju uvjeti rada za nastavnike i profesore.”
“Bilo bi loše da nas ova glasna, odlično financirana manjina vraća u vrijeme kad se obrazovni sustav koristio za proizvodnju glasača jedne partije”, zaključila je Željka Markić.