(FOTO, VIDEO) Uzbudljivo u Serie A: Pobjede Juventusa, Napolija, Rome i Milana, igrao i Milan Badelj, pogodak Nikole Kalinića

Nogometaši Napolija, Juventusa, Rome, Lazija i Milana upisali su pobjede u susretima 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Napoli je na gostovanju pobijedio Genou Ivana Jurića 3-2 upisavši devetu pobjedu ove sezone. Domaćin je poveo u 4. minuti golom Adela Taarabta, međutim Napoli je okrenuo rezultat golovima Driesa Mertensa (14, 30, 62). Armando Izzo je u 76. minuti smanjio na 3-2, ali Genoa više nije imala snage i za treći gol. Marko Rog je za goste zaigrao od 71. minute, dok Petar Brlek nije nastupio za Genou.

Juventus je rutinski stigao do pobjede protiv SPAL-a 4-1 premda su gosti u jednom trenutku zaprijetili smanjivši na 2-1. Golove za Juve zabili su Filippo Bernardeschi (14), Paulo Dybala (22), Gonzalo Higuain (67) i Juan Cuadrado (70), dok je strijelac za goste bio Alberto Paloschi (34). Mario Mandžukić odrađuje kaznu zbog isključenja u prošlom kolu, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja.

Milan je nakon četiri susreta bez pobjede napokon pronašao žrtvu. Na gostovanju kod Chieva slavio je 4-1. Strijelci za goste bili su Suso (36), Boštjan Cesar (42-ag), Hakan Calhanoglu (55) i naš Nikola Kalinić (64) koji je igrao do 81. minute. Za Chievo je zabio Valter Birsa (62).

Roma je teškom mukom porazila Crotone 1-0 golom Diega Perottija (10-11m). Ante Budimir je igrao cijeli susret za goste.

Fiorentina je lakše nego što se očekivala pobijedila Torino 3-0. Golove za ‘viole’ zabili su Marco Benassi (29), Giovanni Simeone (66) i Khouma Babacar (75-11m). Gosti su od 74. minute igrali bez isključenog Antonia Barrece. Milan Badelj je igrao cijeli susret za ‘viole’.

Lazio je na gostovanju pobijedio Bolognu 2-1. Za goste su zabili Sergej Milinković-Savić (4) i Senad Lulić (28), a za Bolognu je gol postigao Lulić u 50. minuti u vlastitu mrežu. Ivan Vargić nije branio za Lazio, niti je Bruno Petković nastupio za domaći sastav.

Udinese je na gostovanju pobijedio Sassuolo 1-0 golom Antonin Barak na asistenciju Stipe Perice koji je igrao do 51. minute. Andrija Balić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Napoli sa 28 bodova, Inter ima 26, a Juventus i Lazio po 25 bodova.

Roma – Crotone 1-0 (Perotti 10-11m)
Bologna – Lazio 1-2 (Lulić 50-ag / Milinković-Savić 4, Lulić 28)
Cagliari – Benevento 2-1 (Fargo 9 Pavoletti 90+5 / Iemmello 90+4-11m)
Chievo – Milan 1-4 (Birsa 61 / Suso 36, Cesar 42-ag, Calhanoglu 55, KALINIĆ 64)
Fiorentina – Torino 3-0 (Benassi 29, Simeone 66, Babacar 75-11m)
Genoa – Napoli 2-3 (Taarabt 4, Izzo 76 / Mertens 14, 30, 60
Juventus – SPAL 4-1 (Bernardeschi 14, Dybala 22, Higuain 67, Cuadrado 70 / Paloschi 67)
Sassuolo – Udinese 0-1 (Barak 32)
Atalanta – Verona 3-0 (Freuler 50, Iličić 59, Kurtić 75)

U utorak:
Inter – Sampdoria 3-2 (Skriniar 18, Icardi 32, 54 / Kownacki 64, Quagliarella 85)