Svjetsko prvenstvo gimnastika: Dalalojan najbolji u višeboju

Rus Artur Dalalojan osvojio je naslov svjetskog prvaka u višeboju na SP u gimnastici koje se održava u Dohi.

Dalalojan je u srijedu osvojio 87.598 bodova, u tisućinku istu ocjenu dobio je i branitelj naslova Kinez Xiao Ruoteng, ali Dalalojan je osvojio zlato, a Ruoteng srebro jer je Rus dobio bolje ocjene za izvedbu, 52.298 u odnosu na 51.898.

Za 22-godišnjeg Dalalojana ovo je prva pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava u karijeri, prije dva dana je s ruskom reprezentacijom bio srebrni u momčadskom natjecanju, no ove je godine na Europskom prvenstvu u Glasgowu osvojio tri zlata, momčadsko te na preskoku i ručama.

Do bronce je sa 86.331 bodova stigao Rus Nikita Nagornij.

1. Artur Dalalojan (Rus) 87.598 (izvedba: 52.298)
2. Xiao Ruoteng (Kina) 87.598 (izvedba: 51.898)