(VIDEO) Afrički kup nacija: Senegal uvjerljiv protiv Tunisa

U susretu 1. kola B skupine afričkog Kupa nacija Senegal je u Francevilleu pobijedio Tunis 2-0.

Oba gola Senegal je zabio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Sadio Mane (10-11m) i Kara Mbodj (30).

U prvom susretu iz ove skupine Alžir i Zimbabve su odigrali 2-2. Alžir je poveo u 12. minuti golom veznjaka Leicester Cityja Riyada Mahreza, međutim Zimbabve je do konca prvog dijela uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Kudakwache Mahachi (17) i Nyasha Mushekwi (29-11).

U drugom dijelu Alžir, koji je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka, je uspio izjednačiti, a strijelac je ponovo bio Mahrez u 82. minuti. U momčadi Alžira utakmicu je od prve minute započeo igrač zagrebačkog Dinama El Arabi Hillel Soudani, a zamijenjen je u 78. minuti.

Na ljestvici vodi Senegal s tri boda, Alžir i Zimbabve imaju po bod, a na začelju je Tunis bez bodova.

U 2. kolu koje je na rasporedu 19. siječnja, sastaju se Alžir i Tunis, te Zimbabve i Senegal.