Direktor crnogorske Uprave za nekretnine: Polovina Prevlake je naša

Direktor crnogorske Uprave za nekretnine Dragan Kovačević najavio je da će crnogorska diplomacija morati s Hrvatskom uskoro riješiti sporno pitanje Prevlake, dok će oko spornih teritorija s Kosovom najvjerojatnije pokrenuti međunarodnu arbritražu, prenose crnogorski mediji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kovačević je pritom ustvrdio da ne postoji nijedan dokument koji potvrđuje da je Prevlaka hrvatski ili crnogorski teritorij. Prema mom mišljenju, Prevlaka nije ni hrvatska ni crnogorska i ona mora biti stvar pregovora. Nigdje ne piše da je ona hrvatski ni crnogorski teritorij. Naša diplomacija treba se boriti za taj dio i smatram da je polovina naša. Kako će to dalje teći, vidjet ćemo, kazao je Kovačević.

On ističe da je Prevlaka nekada bila austrougarska utvrda, a zatim vojarna bivše Jugoslavenske narodne armije. Kako je tada bilo strogo zabranjeno snimanje vojnih objekata, nijedna država, ni Hrvatska ni Crna Gora, nemaju je upisanu u svoj katastar, pa bi, prema njegovu mišljenju, Prevlaka mogla biti podijeljena.

Kovačević je također rekao da su s Kosovom sporna dva područja – jedno na lokaciji Kula kod Rožaja, a drugo je Rugovska klisura ispod planine Čakor, općina Plav, dodajući da se uglavnom radi o šumskim kompleksima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Crna Gora će pokrenuti međunarodnu arbitražu ako s vladom u Prištini do kraja godine ne postigne sporazum o spornim područjima između dvije države, ukupne površine oko šest tisuća hektara, najavio je Kovačević.

Direktor crnogorske Uprave za nekretnine u srijedu je u Pljevljima potpisao ugovor s predstavnicima Svjetske banke, koja je Crnoj Gori odobrila novac za izradu dijela katastra u Crnoj Gori koji još ne posjeduje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.