Drama na makedonskoj granici: policija suzavcem tjera imigrante

epa04870951 Migrants walks on the railway tracks to catch the train heading to the Serbian border at the train station in Gevgelija, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 03 August 2015. Greece and Italy are the main entry points for Europe-bound asylum seekers and economic migrants. After they have reached the bloc, many start to make their way to wealthier countries in Western Europe. From the beginning of the year to mid-June, nearly 160,000 landed in both countries, according to IOM estimates. EPA/GEORGI LICOVSKI EPA/GEORGI LICOVSKI

Makedonska interventna policija suzavcem je u petak rastjerala tisuće imigranata koji su pokušali ući iz Grčke u Makedoniju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nekoliko tisuća ljudi s Bliskog istoka, Afrike i Azije, uglavnom sirijskih izbjeglica, proveli su hladnu noć na ničijoj zemlji nakon što je Skopje u četvrtak proglasilo izvanredno stanje i zatvorilo svoju južnu granicu za imigrante i izbjeglice.

Interventni policajci su iza bodljikave žice ispalili suzavac kako bi rastjerali ogorčeno mnoštvo koje je tražilo ulaz u Makedoniju i dalje prema Mađarskoj.

Makedonija je proglasila izvanredno stanje i rasporedila je vojsku zbog izbjegličke krize u zemlji u koju pristiže veliki broj imigranata i izbjeglica koji se pokušavaju dokopati zapadne Europe tako da ih se nekoliko tisuća nalazi na ničijoj zemlji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Reutersov reporter u gradu Gevgeliji na makedonskoj južnoj granici s Grčkom rekao je kako se čini da je dotok imigranta i izbjeglica, kojih je 1500 do 2000 dnevno, na željezničku postaju iznenada stao.

Agencija UN-a za izbjeglice pozvala je vladu u Skoplju da učini više i dostojno smjesti izbjeglice koje stižu u stotinama na dnevnoj bazi.

Jedino prihvatilište u Gevgeliji, gradiću na makedonsko-grčkoj granici jest ono pokraj mjesne policijske postaje i kapacitet mu je samo 165 ljudi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.