Pejčinović Burić i Lajčak za veći angažman međunarodne zajednice u BiH

Foto: Fah

Hrvatska ministrica vanjskih i europskih poslova Marija Pejčinović Burić razgovarala je u ponedjeljak s predsjednikom Opće skupštine UN-a Miroslavom Lajčakom, uključujući i o stanju u BiH, složivši se da međunarodna zajednica mora uložiti više napora kako bi se osigurala stabilnost te zemlje, među ostalim i načelo konstitutivnosti triju naroda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Šefica hrvatske diplomacije se u sklopu američke turneje u New Yorku sastala s Lajčakom i sudjelovala na otvorenoj raspravi Vijeća sigurnosti na temu Mladi, mir i sigurnost.

Dvoje dužnosnika razgovaralo je o osnaživanju rada UN-a u području izgradnje i održavanja mira, reformi Svjetske organizacije, njegovoj globalnoj ulozi i o situaciji u regiji.

Lajčak je istaknuo kako međunarodna zajednica mora uložiti više napora u osiguravanje stabilne i prosperitetne BiH, uključujući i poštivanje načela konstitutivnosti, stoji u priopćenju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Raspavu o mladima organizirao je Peru kao predsjedavajući Vijeća sigurnosti u travnju. Tema je bila provedba rezolucije usvojene 2015. kojom se prvi puta na dnevnom redu Vijeća prepoznala važnost mladih u održavanju i promicanju međunarodnog mira i sigurnosti, posebno u kontekstu sprječavanja i rješavanja sukoba.

Pejčinović-Burić je u govoru istaknula da mladi čine značajan dio svjetskog stanovništva te da svjetski mir i sigurnost ovise upravo o njihovoj dobrobiti i zaštiti, kao i unaprjeđenju njihovih prava.

Također je ukazala na važnost stvaranja prostora za snažan i pozitivan doprinos mladih izgradnji mira i sigurnosti, navodi se u priopćenju ministarstva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.