Svjedok Mesićeva govora: “Govorili smo mu pusti Jasenovac, sad je 1992., a ne 1945. godina!”

Foto: snimka zaslona

“Ma, pusti Jasenovac, sad je 1992., a ne 1945. godina! Pokušao sam svojom primjedbom promijeniti tijek razgovora, ali gospodin se raspričao. Mesić nam je taj dan vrlo razložno pričao i o tome da Srbi 200 godina imaju plan za osvajanje ovih područja. Ali cijela ta priča tada nije bila bitna za Novsku, mi smo bili usred najgoreg rata, borili se kako preživjeti”, kazao je prijeratni potpredsjednik Izvršnog vijeća Skupštine općine Novska i šef katastra Antun Vidaković za Večernji list pričajući o snimkama koje su se pojavile u javnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Sastanak ljudi iz vrha HDZ-a s ratnim predsjedništvom Novske u to nam je doba jako puno značio. Došli su iz dobrih pobuda, podizati nam moral. Novska je tada bila u komi, samo koji dan prije, na Božić, padale su tisuće granata. Visoki gosti željeli su znati što nam treba, razgovarali smo o oružju, prognanicima, obrani grada. Rat je tek počinjao, stalno nam je nešto falilo. Sastanak je trajao dugo, četiri-pet sati. Mesić je bio vrlo ugodan. U početku nas je pokušao opustiti pričom o svom nedavnom susretu s nizozemskom kraljicom Beatrix koja je imala nogu u gipsu pa je na tu temu nešto izvodio, bio je relaksiran, ali ozbiljan. Najmanje se razgovaralo o Jasenovcu”, rekao je Vidaković.

“Ne znam tko je pustio tu snimku, ali da sam je ja imao, pustio bih je još 2000. godine”, zaključio je.

(VIDEO) Pogledajte što je sve Mesić pričao o Jasenovcu 1992. godine

Tekst se nastavlja ispod oglasa

(VIDEO) Objavljena i druga snimka Mesića iz 1992..: “Tobože Jasenovac, a to su ustvari filmovi iz Dachau i Auschwitza”

Na vrlo zanimljivoj video-snimci iz siječnja 1992. godine koja je osvanula na Maxportalu vidimo Stjepana Mesića, danas počasnog predsjednika Saveza antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske, kako iznosi niz zanimljivih zapažanja vezanih za logor Jasenovac, od konstatacije da je prvenstveno bila riječ o radnome logoru, gdje nije bilo plinskih komora, pa do izjave da je funkcionirao i dvije godine nakon završetka Drugoga svjetskog rata.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.