(FOTO, VIDEO) Liverpool s Dejanom Lovrenom u derbiju kola razbio Arsenal

U derbiju 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je deklasirao Arsenal 4-0, dok je Burnley šokirao Tottenham odigravši na Wembleyju 1-1.

Liverpool je ‘pregazio’ Arsenal pobijedivši 4-0 u susretu u kojem gosti nisu uputili niti jedan udarac u okvir suparničkog gola. Arsenal može biti sretan što je primio ‘samo’ četiri gola, jer su ‘Redsi’ imali još nekoliko sjajnih prilika.

Golove za domaćine zabila su četiri napadača – Roberto Firmino (17), Sadio Mane (40), Mohamed Salah (57) i Daniel Sturridge (77). Posebno je bio raspoložen Salah koji je osim pogotka zabilježio i asistenciju i svih 90 minuta bio je prava napast za obranu Arsenala.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

U drugom susretu Tottenham i Burnley su odigrali 1-1, a gosti su zabili pogodak u posljednjim trenucima susreta. Strijelac je bio Chris Wood. Prije toga gol za Tottenham zabio je Dele Alli u 49. minuti.

U nedjelju su odigrana još dva susreta. Prvak Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Everton 2-0, dok su West Bromwich Albion i Stoke City odigrali bez pobjednika, 1-1.

Golove za aktualnog engleskog prvaka zabili su Cesc Fabregas (27) i Alvaro Morata (40).

Na ljestvici vodi Manchester United s maksimalnih devet bodova, dok Liverpool, Huddersfield Town i Manchester City imaju po sedam bodova. Na začelju je West Ham s tri poraza.