Poraz West Hama, pogodak Jelavića

fah

Nogometaši West Hama izgubili su u 22. kolu Engleske lige na gostovanju kod Newcastlea (1-2), a jedini gol za momčad bivšega hrvatskoga izbornika Slavena Bilića postigao je Nikica Jelavić.

Bilićeva momčad je doživjela prvi poraz od 22. studenoga, a “Čekićarima” je prekinut niz od četiri uzastopne pobjede. Domaćini su već nakon 15 minuta igre vodili s 2-0 pogocima Pereza i Wijnalduma, dok je Jelavić zabio u 49. minuti nakon što je u poluvremenu ušao u igru. West Ham je ostao peti s 35 bodova.
Ludu utakmicu odigrali su Chelsea i Everton (3-3) na Stamford Bridgeu, a Guusa Hiddinka je prvog poraza na klupi Chelseaja spasio John Terrry u osmoj minuti sudačke nadoknade i to iz nedosuđenoga zaleđa. Everton je propustio ogromnu priliku da slavi na Stamford Bridgeu po prvi puta nakon 1994. godine, vodili su s 2-0 i 3-2, no Terry se petom u 98. minuti u svom 700-tom nastupu za Chelsea iskupio za autogol u 50. minuti. Chelsea je i dalje 14. s 18 bodova manje od vodećeg trojca.
Manchester City je kod kuće s 4-0 porazio Crystal Palace i preuzeo vodstvo, a dva je gola na toj utakmici postigao Sergio Aguerro. Uvjerljiv je bio i četvrtoplasirani Tottenham kod kuće protiv Sunderlanda (4-1).
Na ljestvici vodi City s 43 boda, koliko ima i Arsenal s utakmicom manje, kao i Leicester, koji večeras gostuje kod Aston Ville.