Težak poraz Zadra u Podgorici, prvi poraz Cedevite

Zadar, 6.10.2015. - Utakmica 3. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar - Crvena zvezda u dvorani "Krešimir Æosiæ" na Višnjiku. foto HINA/ ua

Košarkaši Zadra u susretu su 4. kola regionalne ABA lige pretrpjeli težak 47:78 (15:24, 14:17, 8:21, 10:16) poraz od Budućnosti u Podgorici.

Lovre Bašić je sa 12 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Suad Šehović ubacio 14 za Budućnost. Zadar sada ima jednu pobjedu i tri poraza, dok je Budućnost stigla na omjer 3-1.

Košarkaši Cedevite pretrpjeli prvi poraz

Košarkaši Cedevite u susretu su 4. kola regionalne ABA lige pretrpjeli prvi poraz izgubivši na gostovanju kod Krke u Novom Mestu sa 77:85 (23:22, 18:21, 14:16, 22:26).

Cedevita je u trećoj četvrtini gubila s 11 razlike (44:55), no serijom 16-4 početkom posljednjeg dijela igre zagrebački je sastav stigao do vodstva od 60:59, a kada je nešto kasnije Luka Babić zabio tricu za 69:65 činilo se kako će se pobjednički niz hrvatskog prvaka na startu sezone produžiti.

Ipak, tada je uslijedio još jedan preokret, Cedevitini igrači promašili su nekoliko izglednih situacija, domaći su s druge strane spojili par šutova i dvije minute prije kraja preuzeli kontrolu rezultata povevši sa 76:71.

Cedevita se 40 sekundi prije kraja primakla na dva razlike (78:76), no domaći su u završnici pogađali slobodna bacanja, dok su ih gosti promašivali, pa je na kraju pobjeda Krke izražena s velikih osam razlike.

Miro Bilan sa 14 koševa bio je najefikasniji kod Cedevite, dok je Stefan Sinovec zabio 19 za Krku. Nakon četiri kola Cedevita ima tri pobjede i jedan poraz, a Krka je na omjeru 2:2.

Cibona – Olimpija 75:79

Košarkaši Cibone u susretu su 4. kola regionalne ABA lige izgubili u svojoj dvorani od ljubljanske Olimpije sa 75:79 (17:25, 19:18, 13:16, 26:20).

Cibona je većim dijelom utakmice igrala vrlo loše, pa je sredinom treće četvrtine gubila s velikih 18 razlike (41:59). U napadu su “cibosi” bili bezidejni, dok su u obrani primali previše koševa pod samim obručem. No, tada je trener Slaven Rimac u obrani postavio zonu, što je dalo rezultate, Ljubljančani su izgubili ritam, te promašivali šutove s distance, te je uslijedila serija Cibone od 13:0 za povratak u utakmicu.

Tri i pol minute prije kraja Cibona je poravnala na 68:68, a 21 sekundu prije kraja bilo je 75:75. Tada je Rimac odlučio da se napravi prekršaj na Zacku Wrightu, koji je pogodio oba slobodna bacanja za 75:77, a u posljednjem napadu Cibone odgovornost je je preuzeo Dardan Berisha, no lopta je kod njegova ulaza ostala na obruču, a potom je Wright pogodio još dva bacanja za konačnih 75:79.

Berisha je sa 22 koša bio najefikasniji kod Cibone, dok je Wright ubacio 16 za Olimpiju.

Nakon četiri kola Cibona ima jednu pobjedu i tri poraza, a Olimpija je na omjeru 2:2.

ABA: Rezultati i ljestvica