(VIDEO) Wizardsi osigurali prvo mjesto u Southeastu: Ponovno sjajna NBA noć Darija Šarića, solidni Bogdanović i Zubac!

Košarkaši Washington Wizardsa osigurali su prvo mjesto u skupini Southeast Istočne konferencije NBA lige i prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja 119-108 gostujućom pobjedom protiv Los Angeles Lakersa u utakmici u kojoj su na parketu bila dvojica hrvatskih igrača. Bojan Bogdanović je za Wizardse za 16 minuta ubacio šest poena, dok je Ivica Zubac u 17 minuta provedenih u igri ubacio 10 poena za Lakerse.

Wizardsi su do 46. pobjede u sezoni stigli preokretom u četvrtoj četvrtini koju su dobili sa 37-13 i tako izbrisali zaostatak koji je krajem treće četvrtine iznosio i 16 poena. Još jednu sjajnu partiju pružio je John Wall koji je susret okončao sa 34 koša i 14 asistencija i tako nadigrao razigravača domaće momčadi D’Angela Russella koji je ubacio 28 pogodaka uz 9 asistencija.

Bojan Bogdanović je ušao s klupe za Wizardse i za 16 minuta ubacio 6 poena (šut za dva 3-6, trica 0-2, slobodna bacanja 0-1) uz po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu, dok je Ivica Zubac krenuo u startnoj petorci Lakersa i za 17 minuta postigao 10 koševa (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 4-4) uz četiri skoka, dvije osvojene lopte i po jednu asistenciju i blokadu.

Wizardsi su s omjerom 46-28 i dalje treći na Istoku, ali su ovom pobjedom postali neuhvatljivi za Atlanta Hawkse na vrhu Southeasta. Lakersi su sa 21-53 na dnu Zapada.

Dario Šarić nastavio je oduševljavati navijače Philadelphia 76-ersa, on je sa 23 koša (šut za dva 7-12, trica 1-3, slobodna bacanja 6-7), sedam skokova i po jednom asistencijom i blokadom za 36 minuta na terenu bio prvi strijelac svoje momčadi u 106-101 gostujućoj pobjedi protiv najlošije momčadi lige Brooklyn Netsa. Domaći je sastav dvije i pol minute prije kraja poveo sa 101-100, ali do kraja susreta više nije postigao niti poen, pa su Sixersi serijom 6-0 stigli do novog uspjeha. Uz Šarića se kod pobjednika istaknuo i Robert Covington sa 21 košem i 13 skokova, dok je Brook Lopez sa 26 ubačaja i 9 skokova bio najbolji kod Netsa.

S omjerom 28-46 Sixersi su 12. momčad Istoka i daleko od mogućnosti ulaska u doigravanje, dok su Netsi sa 16-58 posljednji na Istoku i u čitavoj ligi.

Derbi večeri igran je u Houstonu gdje su Golden State Warriorsi svladali domaće Rocketse sa 113-106. Bila je to osma pobjeda Warriorsa zaredom do koje su stigli vodeći od prve do posljednje minute. Najbolji sastav lige odlično je otvorio utakmicu, nakon prve četvrtine vodio sa 37-20, u drugoj četvrtini imao i 22 poena prednosti, te nije Rocketsima dopustio preokret u nastavku. Stephen Curry je sa 32 koša, 10 skokova i 7 asistencija bio najbolji kod Warriorsa, dok Rocketsima nije pomogao 20. ovosezonski “triple-double” Jamesa Hardena od 24 ubačaja, 11 skokova i 13 asistencija.

Warriorsi su sa 60-14 na vrhu Zapada i čitave lige, dok su Rocketsi treći na Zapadu sa 51-23. Između njih su San Antonio Spursi sa 57-16, a Warriorsi već večeras imaju novi težak ispit jer ih očekuje gostovanje kod Spursa.

U izravnom dvbooju momčadi koje se bore za posljednje, osmo mjesto koje vodi u doigravanje u Zapadnoj konferenciji Portland Trail Blazersi svladali su Denver Nuggetse sa 122-113. CJ McCollum je sa 39 pogodaka predvodio strijelce Blazersa za koje je učinak karijere ostvario i bivši centar Cedevite, bosanskohercegovački igrač Jusuf Nurkić sa 33 poena i 16 skokova. Kod Nuggetsa najučinkovitiji su bili Jameer Nelson sa 23 koša i Nikola Jokić sa 17 ubačaja i po 8 skokova i asistencija.

Portland je sada osmi na Zapadu sa 36-38, dok je Denver deveti sa 35-39.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u utorak:

LA Lakers – Washington 108-119
Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 17 minuta i postigao 10 koševa (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 4-4) uz 4 skoka, 2 osvojene lopte i po 1 asistenciju i blokadu, dok je Bojan Bogdanović za Washington igrao 16 minuta i postigao 6 koševa (šut za dva 3-6, trica 0-2, slobodna bacanja 0-1) uz po 1 skok, asistenciju i osvojenu loptu
Brooklyn – Philadelphia 101-106
Dario Šarić je za Philadelphiju igrao 36 minuta i postigao 23 koša (šut za dva 7-12, trica 1-3, slobodna bacanja 6-7) uz 7 skokova i po 1 asistenciju i blokadu

4. Denver 35 39 .473 10
5. Minnesota 29 44 .397 15 1/2