Britanski računi za struju i plin porast će 14 puta brže od plaća

Johnson
Foto: Fah

Britanski računi za energiju će porasti oko 14 puta brže od britanskih plaća 2022. godine, upozorio je Kongres sindikata (TUC). “Računi za plin i struju trebali bi porasti za 54 posto kada se u travnju poveća gornja granica koju je odredio Ofgem”, rekla je krovna organizacija tijekom vikenda, pozivajući se na britanski Ured regulatora tržišta plina i električne energije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Za razliku od toga, prosječne tjedne plaće bi se povećale za samo 3,75 posto u 2022. godini”, dodali su, sugerirajući da bi “rekordno visoki” računi mogli učinkovito izbrisati povećanje plaća ljudi.

“Godine stagnacije plaća i rezova u socijalnom osiguranju doveli su do toga da su milijuni izloženi ogromnim računima”, komentirala je glavna tajnica sindikalnog tijela Frances O’Grady.

“S obzirom na to da su kućanstva diljem Britanije gurnuta na rub, vlada mora učiniti mnogo više da pomogne radnicima s troškovima energije”, dodala je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, britanska naftna i plinska industrija nije “krava muzara” koja je nekada bila, s navodno desnom vladom koja je sve više opsjednuta zelenom politikom i svođenjem emisije ugljika na nulu do 2050., koja je već dopustila regulatorima da blokiraju razvoj velikog plinskog polja u Sjevernom moru, prenosi Breitbart.

I SAD ima problema s naftom i plinom

Opskrbe plinom i naftom su, naravno, pod velikim pritiskom kao rezultat britanskog sankcijskog rata s Ruskom Federacijom nakon invazije predsjednika Vladimira Putina na Ukrajinu – ostavljajući Britaniju u nezavidnom položaju da mora tražiti ​​naklonost još despotskije Saudijske Arabije.

Njemačka, koja ima svoje probleme s rastućim cijenama energije, ipak se može pohvaliti 17 puta većim skladišnim kapacitetom od Ujedinjenog Kraljevstva, usporedbe radi. Godine 2017., skladište plina Rough ispod Sjevernog mora — koje je činilo oko 70 posto skladišnog kapaciteta zemlje — zatvoreno je, a vlada je tvrdila da se nestašice mogu podmiriti dovozom plina iz Norveške, cjevovodima povezanim s kontinentalnom Europom i brodovi za ukapljeni prirodni plin (LNG).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, de-facto čelnici Saudijske Arabije i Ujedinjenih Arapskih Emirata odbili su razgovore nakon što ih je američki predsjednik Joe Biden zvao posljednjih tjedana u trenutku kad SAD i njegovi saveznici pokušavaju obuzdati porast cijena energenata uzrokovanih ruskom invazijom na Ukrajinu.

Prije 2 tjedna, OPEC+, koji uključuje Rusiju, odbio je povećati proizvodnju nafte unatoč zapadnim molbama. No, izvješća o hladnoj komunikaciji sa Saudijskom Arabijom dolaze dok Bidenova administracija nastoji povećati opskrbu naftom nakon što je službeno zabranila uvoz ruske nafte, gurajući cijene nafte na 130 dolara po barelu, najvišu razinu u 14 godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.