Malezija zaplijenila ljuske pangolina i slonovaču vrijedne skoro milijun dolara

Foto: Fah

Malezijske vlasti su na međunarodnom aerodromu u Kuala Lumpuru zaplijenile ljuske pangolina i slonovske kljove u vrijednosti od gotovo milijun američkih dolara, priopćili su ovaj tjedan carinski dužnosnici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Carinici su u skladištu zračne luke pronašli 23 kljove od slonovače koje su težile 76 kilograma, a dvije velike pošiljke, na kojima je pisalo “prehrambeni proizvodi”, poslane su iz Lagosa preko Dubaja do Kuala Lumpura zračnom kompanijom ETIHAD Airways.

Također je u šest vreća pronađeno 300 kilograma ljuski pangolina u vrijednosti većoj od 900.000 američkih dolara. Te su vreće u skladištu zračne luke u Kuala Lumpuru stigle iz Konga kompanijom Ethiopian Airlines.

Pangolini ili ljuskavci su red od ukupno osam različitih vrsta mravojeda koje nastanjuju područja Afrike i Azije. Cijelo im je tijelo prekriveno debelim ljuskama. Njihovo se meso u Kini i Vijetnamu smatra pravom poslasticom, a ljuske se koriste u tradicionalnoj kineskoj medicini.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Od svih životinja, pangolinima se trguje najviše na svijetu. Tijekom prošlog desetljeća, ilegalno je prodano više od milijun tih sisavaca.

Zabrane lova i trgovine vrijede za sve zemlje svijeta, ali kilogram njihova mesa košta i do 250 dolara pa krivolovci ne mare za zakone o zaštiti životinja. Godišnje ih se tako izlovi preko 100.000, čak tisuću puta više nego tigrova, a uz mesa te juhe od fetusa, na visokoj su cijeni i ljuske koje se koriste u istočnjačkoj medicini.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.