Vijeće Europe opomenulo Francusku jer nije zabranila tjelesno kažnjavanje djece

Vodeće europsko tijelo za ljudska prava, Vijeće Europe u srijedu je opomenulo Francusku jer nije uvela jasnu zabranu svih oblika tjelesnog kažnjavanje djece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U priopćenju organizacije koju čini 47 članica stoji da francuski zakon “nisu dovoljno jasni, precizni i povezani” te da je Francuska već nekoliko puta upozorena da se ne drži pravno obvezujućih pravila konvencije poznate po nazivu Europska socijalna povelja.

Ukoliko se Francuska i ubuduće ne bude držala pravila mogla bi se suočiti s institucionalnim sankcijama, među kojima je i zabranja glasanje u sklopu donošenja prijedloga Vijeća Europe te bi mogla biti isključena iz nekih odbora i teoretski ostati bez mjesta u toj instituciji.

Francuska vlada tvrdi da ne vidi potrebu uvođenja bilo kakvog zakona koji bi eksplicitno štitio djecu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Smatram da Francuska danas ima dovoljno zakona koji omogućuju da se borimo protiv maltretiranja djece”, rekla je francuska državna tajnica za obitelj Laurence Rossignol.

Brojne europske zemlje, poput Njemačke i Španjolske zakonom su zabranile tjelesno kažnjavanje djece.

Mnoge, međutim, možda nisu, a britanska skupina Udruga za zaštitu sve dejce požalila se Vijeću 2013. na sedam zemalja, Francusku, Irsku, Italiju, Sloveniju, Češku, Cipar i Belgiju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Priopćenje Vijeća bavi se samo Francuskom i nije jasno što je s drugim prigovorima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.