Gdje su u Hrvatskoj najviše porasle ili pale cijene kuća?

Foto: Thinkstock
Najveća je razlika zabilježena u Opatiji gdje je cijena „kvadrata“ kuće bila za 683 eura, odnosno 23,2 posto, niža od cijene „kvadrata“ stana.
Podaci oglasnika za nekretnine Crozilla.com pokazali su kako su tijekom svibnja cijene kuća najviše porasle u Dubrovniku i Zagrebu, dok je Zadar bio najzanimljiviji potencijalnim kupcima iz inozemstva.

Najveća promjena cijena na mjesečnoj je razini zabilježena u Dubrovniku gdje se zbog porasta od 4,2 posto, prosječna tražena cijena kuće s uključenom cijenom okućnice popela na čak 4134 eura.
Porast cijena kuća zabilježen je i u Zagrebu gdje iznosi 0,7 posto, a za jedan se metar kvadratni u prosjeku tražilo 1229 eura.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podaci oglasnika za nekretnine Crozilla.com pokazali su kako Zadar bilježi mjesečni porast od 0,3 posto, a cijena četvornog metra kuće, s uključenom cijenom okućnice, iznosila je 1599 eura.
Najveći mjesečni pad cijena kuća tijekom svibnja je zabilježen u Bjelovaru i Slavonskom Brodu. Prosječna tražena cijena „kvadrata“ kuće s uključenom cijenom okućnice u Bjelovaru je pala za 3,3 posto te je iznosila 470 eura, dok su se u Slavonskom Brodu cijene spustile za 2,3 posto te su u prosjeku iznosile 632 eura.
Varaždin, prema podacima oglasnika Crozilla.com bilježi pad cijena kuća od 0,8 posto, pa su one u prosjeku oglašavane po 655 eura po metru kvadratnom.
Pad od 0,2 posto zabilježen je u Osijeku gdje je cijena metra kvadratnog iznosila 612 eura, te u Senju gdje se za „kvadrat“ tražilo 1204 eura.
Splitskim je kućama, prema podacima oglasnika Crozilla.com, prosječna tražena cijena „kvadrata“ na mjesečnoj razini pala za 0,9 posto, pa je u prosjeku iznosila 1972 eura.

Cijene kuća su, prema podacima oglasnika Crozilla.com, tijekom svibnja bile gotovo 18 posto niže od cijena stanova.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.