Mol: hrvatska studija o Ininim gubicima netočna

Mađarska naftna tvrtka Mol smatra da se hrvatsko ministarstvo gospodarstva služi netočnom studijom kad govori o gubicima Ine te da tako šteti interesima hrvatske naftne tvrtke, rekao je u srijedu glasnogovornik Mol-a u priopćenju koje je dobila Hina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hrvatski ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak u ponedjeljak je ustvrdio da Ina trpi velike gubitke zbog Mol-ova načina upravljanja, a u Saboru u srijedu rekao je kako su Mol-ove tvrdnje da on ne govori istinu “napad na hrvatsku vladu”. Po podacima vladinih konzultanata, rekao je Vrdoljak, Ina je od 2003. i ulaska Mol-a uništavana, a Mol je istodobno napredovao, pa je Hrvatska izgubila šest milijarda dolara u “neostvarenim poslovnim ciljevima definiranima 2003. i 2009.”

“Mol-ovo je priopćenje jasno i nedvojbeno usmjereno na očito pogrešne podatke koje citira ministarstvo (gospodarstva). Grupa Mol smatra da ta studija navodi na pogrešne zaključke i da negativno utječe na ugled Ine i njezinih zaposlenika”, kaže Mol.

Mađari smatraju da nisu trebali putem medija saznati da je ta studija “državna tajna”. “Grupa Mol saznala je putem medija da je ta tzv. studija državna tajna pa se Grupa Mol pita zašto ju je ministarstvo uopće javno citiralo”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vrdoljak je u Saboru rekao kako hrvatska vlada nastoji ubrzati pregovore, a mađarskoj je strani interes odugovlačiti ih. “Nažalost, kolege iz Mol-a devet mjeseci izbjegavaju predložiti novi model upravljanja i na taj način otežu s pregovorima, zato što danas upravljaju tvrtkom”, ustvrdio je Vrdoljak.

Mađarska tvrtka koja je vlasnik Ine tvrdi da želi brzo rješenje spora. “Mol oduvijek visoko cijeni suradnju s hrvatskom vladom i pozdravlja svaku inicijativu koja može u najkraćem roku pridonijeti postizanju dogovora koji će voditi u dalji napredak Ine”, poručio je Mol-ov glasnogovornik.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.