Rijeka zadržala šest bodova prednosti ispred Dinama, remi u splitskom derbiju

Vodeća momčad Prve HNL Rijeka u susretu je 21. kola kao gost svladala Osijek sa 3-2 (1-2), dok je u derbiju svetog Duje Split i Hajduk igrali 1-1 (0-0).

Junak pobjede Riječana bio je Franko Andrijašević koji je s dva gola u drugom poluvremenu zaostatak svoje momčadi pretvorio u važnu pobjedu u odličnom dvoboju punom preokreta.

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Gavranović (18), ali su Lopa (23) i Ejupi (30) do odmora donijeli prednost domaćima. No, u nastavku je na scenu stupio najbolji igrač lige Andrijašević koji je prvo u 56. minuti poravnao na 2-2 udarcem glavom da bi u 86. minuti izuzetno preciznim udarcem nogom sa 16 metara u sam donji lijevi kut Mikulićeva gola za važnu pobjedu Rijeke.

S ova tri boda Rijeka se vratila na šest bodova prednosti u odnosu na drugi Dinamo, koji je u subotu na svom terenu svladao Slaven Belupo sa 1-0. Rijeka sada ima 55, a Dinamo 49 bodova.

U Parku mladeži poveo je Split preko Pešića (76), a vrlo brzo je izjednačio Erceg (82). Hajduk je ovim bodom stigao na treće mjesto sa 38 bodova, koliko ima i četvrti Osijek, dok je Split deveti s devet bodova, koliko ima i posljednja, 10. Cibalia.