(VIDEO) Pogledajte kako golove namješta prvi hrvatski napadač Mandžukić, Šime Vrsaljko srušio Sinišu Mihajlovića

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je jedan od najboljih igrača Juventusa u gostujućoj pobjedi 2-0 protiv Atalante u susretu 28. kola talijanskog prvenstva.

Mandžukić je asistirao za oba gola torinske ‘Stare dame’. U 24. minuti je nakon ubačaja iz kornera glavom spustio loptu Andrei Barzagliju, a četiri minute prije kraja susreta je uposlio Marija Leminija koji je udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Marca Sportiella.

Aktualni talijanski prvak je ovom pobjedom ponovo preuzeo vrh ljestvice Serie A s tri boda više od Napolija.

Odličnu predstavu pružio je i Šime Vrsaljko u pobjedi Sassuola protiv Milana 2-0. Hrvatski reprezentativac je u 71. minuti asistirao Nicoli Sansoneu za vodstvo 2-0. Vodeći pogodak na utakmici postigao je Alfred Duncan u 27. minuti.

Frosinone je u derbiju začelja pobijedio Udinese 2-0 golovima Daniela Ciofanija (12) i Leonarda Blancharda (60). Stipe Perica je za goste igrao od 71. minute, dok Andrija Balić nije ulazio u igru.

Na ljestvici vodi Juventus sa 64 boda, Napoli na drugom mjestu ima tri boda manje, a treća je Roma sa 56 bodova. U posljednjem susretu kola večeras se sastaju Inter i Palermo.

REZULTATI:
Bologna – Carpi 0-0
Atalanta – Juventus 0-2 (Barzagli 24, Lemina 86)
Sassuolo – Milan 2-0 (Duncan 27, Sansone 71)
Genoa – Empoli 1-0 (Rigoni 48)
Frosinone – Udinese 2-0 (Ciofani 12, Blanchard 60)
Torino – Lazio 1-1 (Belotti 12 / Biglia 78-11m)

U subotu:
Napoli – Chievo 3-1 (Higuain 6, Chiriches 38, Callejon 70 / Rigoni 2)
Verona – Sampdoria 0-3 (Soriano 6, Cassano 11, Hristodoulopoulos 30)

U petak:
Roma – Fiorentina 4-1 (El Shaarawy 22, Salah 25,58, Perotti 38 / Iličić 45+3-11m)