(VIDEO) Iznenađenje na Santiago Bernabeu u ludoj utakmici: Real s Kovačićem, bez Modrića, spasio bod protiv Las Palmasa, Haliloviću petnaestak minuta, Barcelona na vrhu

Nogometaši Las Palmasa priredili su veliko iznenađenje odigravši na Santiago Bernabeu 3-3 protiv Real Madrida u susretu 25. kola Primere.

“Kraljevski klub” može biti sretan što je osvojio i jedan bod, jer su gosti pet minuta prije kraja susreta vodili 3-1 i imali igrača više.

RM by mohtv

Real je sjajno ušao u susret i već u osmoj minuti je poveo golom Isca nakon sjajne asistencije Matea Kovačića. No, Las Palmas je izjednačio svega dvije minute kasnije, a strijelac je bio Tana. Do kraja prvog dijela više nije bilo uzbuđenja, a možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 47. minuti kada je Gareth Bale dobio crveni karton. Velšanin je prvo dobio žuti karton zbog prekršaja, no potom je odgurnuo jednog igrača Las Palmasa i sudac David Fernandez ga je poslao na hlađenje.

Gosti su s igračem više poveli u 56. minuti iz jedanaesterca golom Jonathana Viere, a tri minute kasnije Kevin-Prince Boateng je šokirao Bernabeu trećim golom.

Las Palmas je sigurno čuvao vodstvo do same završnice, no u posljednjih pet minuta je Real uspio izjednačiti, a oba gola je zabio Cristiano Ronaldo. Prvo je u 86. minuti smanjio iz kaznenog udarca, a tri minute kasnije je nakon ubačaja iz kornera zabio za 3-3.

Kovačić je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Karim Benzeme, dok Luka Modrić nije nastupio. Kod gostiju je Alen Halilović zaigrao posljednjih 15 minuta, a Marko Livaja je propustio susret zbog ozljede.

Posrtaj Reala sjajnjo je došao Barceloni koja je na Camp Nou ‘razbila Sporting Gijon 6-1, a posljednji pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Hrvatski veznjak se među strijelce upisao u 87. minuti, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone u Primeri.

Golove za Barcu zabili su i Lionel Messi (9), Juan Rodriguez (11-ag), Luis Suarez (27), Paco Alcacaer (49) i Neymar (65), dok je strijelac za goste bio Carlos Castro (21).

Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu, dok Duje Čop nije nastupio za goste.

Nakon utakmice Barcin strateg Luis Enrique je najavio kako na koncu sezone napušta klupu katalonskog velikana.

“Bilo je teško donijeti ovu odluku, no dobro sam razmislio. Potreban mi je odmor, to je glavni razlog. Premalo je sati za odmor, a to je meni veoma važno,” kazao je Enrique, koji je svoju odluku prvo objavio igračima.

“Trener nam je rekao svoju odluku. Želimo sezonu završiti pobjedama i uživati u onome što je od nje ostalo,” kazao je Rakitić.

Uvjerljiv je bio i Villarreal koji je na gostovanju pobijedio Osasunu 4-1. Golove za ‘Žutu podmornicu’ zabili su Roberto Soriano (2), Roberto Soldado (27-11m) i Rafael Borre (74, 78), dok je strijelac za Osasunu bio Roberto Torres (64-11m).

Barcelona je ovom pobjedom preuzela vrh ljestvice sa 57 bodova, bod manje, ali i utakmicu manje ima Real Madrid, a Sevilla je treća sa 52 boda i također utakmicom manje.

Celta Vigo – Espanyol 2-2 (Aspas 21, Wass 30 / Gerard 28, Pablo Piatti 32)
Granada – Alaves 2-1 ( Wakaso 38, Cuenca 53 / Camarasa 57)
Real Madrid – Las Palmas 3-3 (Isco 8, Ronaldo 86-11m,89 / Tana 10, Viera 56-11m, Boateng 59)
Barcelona – Sporting Gijon 6-1 (Messi 9, Rodriguez 11-ag, Suarez 27, Alcacer 49, 65, RAKITIĆ 87 / Castro 21)
Osasuna – Villarreal 1-4 (Torres 64-11m / Soriano 2, Soldado 27-11, Borre 74, 78)