Na ruskoj nacionalnoj televiziji rasprava: Koliko treba da bi balistički projektil Sotona pogodio zemlje koje pomažu Ukrajini

Foto: snimka zaslona

Vrijeme leta rakete do glavnih gradova zemalja koje Ukrajinu opskrbljuju s najviše oružja. Ovu sliku bi trebale vidjeti i zapadne zemlje. Brojite svaku sekundu. Za što ćete imati vremena – pitao se ruski saborski zastupnik.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U emisiji “Rusija 1” ruska novinarka Olga Skabejeva i saborski zastupnik Državne dume iz frakcije LDPR Aleksej Žuravljov Velike Britanije, Njemačke i Francuske – zemalja koje isporučuju oružje Ukrajini, prenosi Večernji list.

– Jedna Sotona i to je to. Britansko otočje više ne postoji. Ozbiljan sam – rekao je Žuravljov.

Zastupnik Državne dume Jevgenij Popov iz stranke Jedinstvena Rusija pokušao je to opravdati tvrdnjom da Britanija također ima nuklearno oružje, a, kako kaže, ako se koristi ‘sotonska raketa’, nitko neće preživjeti ovaj rat i nitko neće ostati na planeti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

– Krenut ćemo ispočetka – nadovezala se Skabejeva. Dodala je da je vrijeme leta rakete “Sotona” od Kalinjingrada do Berlina bilo 106 sekundi, od Kalinjingrada do Pariza 200 sekundi i do Londona 202 sekunde, prenosi Yahoo news. – Vrijeme leta rakete do glavnih gradova zemalja koje Ukrajinu opskrbljuju s najviše oružja. Ovu sliku bi trebale vidjeti i zapadne zemlje. Brojite svaku sekundu. Za što ćete imati vremena – pitao se Žuravljov.

Rusija je nedavno probno lansirala novu interkontinentalnu balističku raketu s nuklearnim oružjem. Raketa, tvrdi Rusija, može doseći brzinu od 25.750 kilometara i može postaviti 10 ili više bojevih glava na svaki projektil.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.