Nakon šestog gostovanja u Nedjeljom u 2, Tomašević se pojavio i na promociji Stankovićeve knjige s Benčić i Kekin

Nedjeljom
Montaža: Narod.hr; izvor: Snimka zaslona HRT, Facebook (Maja Sever)

Simbioza Možemo i urednika i voditelja emisije javne televizije – Nedjeljom u 2, u srijedu je dobila nastavak. Nakon što je u nedjelju Tomislav Tomašević po šesti put bio gost Aleksandru Stankoviću, sinoć se pojavio skupa sa Sandrom Benčić i Ivanom Kekin na promociji Stankovićeve knjige “Depra”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>SZO: Depresija vodeći uzrok lošeg zdravstvenog stanja i radne nesposobnosti u svijetu

Na promociji je bio i Tomislav Tomašević

Na promociji je bio vrh stranke Možemo s gradonačelnikom Zagreba Tomislavom Tomaševićem, čestim gostom Stankovićeve emisije Nedjeljom u 2. Osim njega bila je i Sandra Benčić koju je Možemo predstavio kao ‘kandidatkinju za premijerku’ i saborska zastupnica Ivana Kekin.

>Je li Tomašević apsolutni rekorder gostovanja kod Stankovića?

Svoju priču iznio je i Edo Majka

Osim autora, o knjizi ‘Depra’ i mentalnom zdravlju govorili su i glazbenik Edo Maajka, pjesnikinja Monika Herceg te ravnateljica Klinike Vrapče dr. Petrana Brečić.

Na predstavljanju knjige riječ je imao i Edo Majka koji se i sam borio s nekim oblicima anksioznosti, a kojemu je, kako kaže, Stanković pomogao da premosti strah od javnog nastupa pozvavši ga u svoju emisiju Nedjeljom u 2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Stanković želi knjigom želi podignuti svijest o prisutnosti depresije u društvu i o društvenim predrasudama koje je prate, te pomoći i drugima koji se bore s tim problemom, kaže.

>Svjetski dan mentalnog zdravlja depresija sve veći problem

Monika Herceg uspjela u temu depresije uplesti ‘pravo na pobačaj’

Pjesnikinja Monika Herceg iskoristila je priliku da u govor o depresiji uključi i feminističku temu ‘prava žena na abortus’, koju je upakirala u kontekst nasilja nad ženama i potiskivanja emocija kod žena.

Nije poznato na temelju kojih znanstvenih argumenata povezuje ove teme, ali svakako je zaboravila spomenuti da se upravo pojedine žene koje su počinile abortus suočavaju s depresijom kao posljedicom. Zaboravila je pri tome da se Aleksandar Stanković osobno protivi abortusu i da ga smatra ubojstvom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

”Depresija je jedna od tema o kojoj moramo neprestano govoriti, kao i o nasilju nad ženama, pravima žena, pravu na abortus i potiskivanju emocija”, rekla je Herceg.

>Istraživanja pokazuju: Pobačaj povezan s povećanim rizikom od psihičkih problema i većim rizikom od pokušaja samoubojstva
>Dr. Petar Bilić: Ženama koje su imale pobačaj za 81% povećan rizik od psihičkih poremećaja

Spomenula je i Poljsku i Italiju. ”Vidimo što se događa po Europi, krenuvši od Poljske i Italije. Pitanje je kako bi tamo prošle knjige o depresiji i muškarcima koji su javne ličnosti, a otvoreno govore da su depresivni”, rekla je Herceg.

Knjigu je izdala Telegram Media Grupa

Knjiga je, zanimljivo, izdana u nakladništvu Telegram Media Grupe koji inače izdaje i knjige  Borisa Dežulovića. Podsjetimo da je lijevo liberalni portal Telegram podupire nizozemska tvrtka Pluralis kojom upravlja Fond za ulaganje u razvoj medija (Media Development Investment Fund – MDIF).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

To je fond za neovisne medije, pokrenut u Srbiji, a osnovao ga je srbijanski novinar Saša Vučinić i to (početnim) kapitalom Georgea Sorosa. Telegram je medij koji se istakao zbog svoje neoliberalne i antisuverenističke vizije svijeta i politike.

>I nakon Sorosa Soros?! Njegova tvrtka koja je postala suvlasnik hrvatskog Telegrama preuzela i glavne poljske dnevne novine

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.