“Kad istinski činimo djela ljubavi, potpunije upoznajemo sami sebe.” Izjava je to Magnusa MacFarlane – Barrowa, utemeljitelja humanitarne organizacije Marijini obroci. Crpeći nadahnuće iz gotovo 30 godina dobrotvornog rada, Magnus MacFarlane-Barrow napisao je novu knjigu istražujući ulogu čovjekoljublja i darežljivosti u našim životima. Kao osnivač Marijinih obroka, prepoznaje urođenu dobrotu ljudi i svjedoči svakodnevnom velikom utjecaju kojeg mala djela ljubavi mogu imati.
Knjiga ‘Daruj’ nas vodi na putovanje ponovnog otkrivanja ljepote i preobražavajuće snage autentičnog dobrotvornog rada. Snažna i nadahnjujuća, ova knjiga slavi utjecaj dobrotvornog rada u životima svih nas, prikazujući kako djelo dijeljenja – čak i žrtva – mogu biti ključni za radostan život.
Voditeljica emisije 100 Huntley Street Cheryl Weber preporučila je knjigu: „Ovo moraju pročitati svi oni koji žele da se nešto na svijetu promijeni“. Nemojmo misliti da naš mali doprinos ništa ne znači.
Marijini obroci humanitarna je organizacija koja hrani djecu u školama u najsiromašnijim zemljama svijeta, a samo 132 kn potrebno je da bi hranili jedno gladno dijete tijekom cijele školske godine. Kako je organizacija nastala i zašto ova jednostavna ideja mijenja svijet saznajte na predstavljanju knjige.
Predstavljanje knjige ‘Daruj’ održat će se u ponedjeljak, 5. 7. u 19 h u Caffe baru Bonita na Cvjetnom trgu u Zagrebu, a ugođaju će pjesmom i gitarom doprinijeti glazbenik Boris Rogoznica, te 24.7. u 20 h u Caffe Baru Beerc u Slavonskom Brodu.
Virtualno prolistajte knjigu, a svoj primjerak možete naručiti na Darovi Marijinih obroka.
IBAN: HR7923600001102102666, SWIFT: ZABAHR2X
Više o Marijinim obrocima saznajte na https://www.marysmeals.hr/.
Što su Marijini obroci?
• Marijini obroci jednostavna su ideja koja djeluje. Organizacija osigurava jedan obrok dnevno na mjestu obrazovanja kako bi privukla kronično siromašnu djecu u učionice, gdje dobivaju obrazovanje koje će im u budućnosti biti izlaz iz siromaštva.
• U normalnim okolnostima, Marijini obroci omogućavaju svakodnevne obroke djeci u okviru školskih programa prehrane u 19 zemalja: Malaviju, Liberiji, Zambiji, Zimbabveu, Keniji, Južnom Sudanu, Ugandi, Etiopiji, Beninu, Nigeru, Madagaskaru, Indiji, Mjanmaru, Tajlandu, Ekvadoru, Haitiju Libanonu, Siriji i Rumunjskoj.
• Kada su se škole zatvorile zbog pandemije Covida-19, ova humanitarna organizacija provodila je raspodjelu paketa hrane i higijenskih potrepština u lokalnim zajednicama. Kroz ove distribucije, Marijini obroci nastavili su dosezati gotovo svu djecu koja su i prije pandemije bila uključena u program prehrane Marijinih obroka, omogućujući roditeljima ili skrbnicima da djeci kod kuće kuhaju obroke – na njihovom privremenom mjestu obrazovanja.
• Prateći ponovno otvaranje škola, Marijini obroci u suradnji s lokalnim zajednicama i dugogodišnjim partnerima nastoje uspostaviti programe prehrane u školama, tamo gdje je to moguće i u skladu s lokalnim sigurnosnim mjerama, istovremeno nastavljajući s raspodjelom hrane roditeljima u onim zajednicama gdje su škole još uvijek zatvorene.
• Prosječan trošak prehrane jednog djeteta Marijinim obrocima kroz cijelu školsku godinu iznosi 132 kune.
• Marijini obroci obvezuju se potrošiti najmanje 93% od svake donacije izravno za programe prehrane. To je moguće zato što većinu posla u organizaciji obavlja vojska predanih volontera – uključujući njih više od 80.000 samo u Malaviju.
• U svim zemljama gdje se provodi program prehrane Marijinim obrocima upravljaju lokalne zajednice. Gdje god je to moguće, obroci se pripremaju s prehrambenim sastojcima koji se uzgajaju i kupuju lokalno. Time se podupiru obitelji i jača lokalno gospodarstvo.
• Marijini obroci nastali su 2002. godine kada je Magnus MacFarlane-Barrow, tijekom razdoblja gladi posjetio Malavi, i upoznao majku koja je umirala od AIDS-a. Kad je Magnus upitao njenog najstarijeg sina Edwarda koji su mu životni snovi, on je odgovorio jednostavno: „Želim imati dovoljno hrane za jesti i jednog dana ići u školu.“
• Marijini obroci Hrvatska od 2009. godine do danas, zahvaljujući dobroti podupiratelja iz Hrvatske, imaju otvorenih 18 školskih kuhinja koje se nalaze u Liberiji, Malaviju, Beninu, Zambiji i Ekvadoru. U 2020. godini Marijini obroci Hrvatske nahranili su više od 50 000 gladne djece u školi. U osnivanju su 2 nove školske kuhinje.
Tekst se nastavlja ispod oglasa