Fantastični vaterpolisti preko Mađarske do finala Europskog prvenstva!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u fantastičnoj atmosferi prepunog bazena Mladosti na Savi izborila je finale Europskog prvenstva pobjedom 11:8 nad Mađarskom. Branit će naslov u utorak protiv Španjolaca!

Sastavi:

Mađarska:
Banyal, Pohl, Fekete, Tatrai, Burian, Harai, Vi. Vigvari, V. Varga, Nagy, Kovacs, Ve. Vigvari, Vismeg, Gyapjas

Hrvatska:
Bijač, Žuvela, Burić, Fatović, Harkov, Vrlić, Bukić, Lončar, Biljaka, Vukičević, Marinić Kragić, Bašić, Popadić

Pratite uživo:

ČETVRTA ČETVRTINA

Odlična akcija naših na početku zadnje dionice, lopta dolazi do Lončara koji je riješavao ovakve situacije i u susretu s Grčkom. Odlazimo na +2 što je vrlo značajnoFatović sada pogađa izvana za vodstvo Hrvatske 9:6. Prethodno je bilo obostrano isključenje te je i Biljaka izbačen nakon tri isključenja
Ludilo na bazenu. Sada Mađari opet ne koriste igrača više, navijanje je gromoglasno, Hrvatska ima +3, nešto više od pet minuta do krajaAdam Nagy zabija sjajan pogodak s igračem više. 9:7 za Hrvatsku, 4.35 do kraja utakmice
Hrvatska sada prodaje sjajnu kontru Mađarima, nakon što im je suđen prekršaj u napadu. Butić postiže prvi gol na Europskom prvenstvu i to pogodak koji bi se mogao pokazati kao ključan
Dvije su minute do kraja. Tri razlike za nas, lopta za Mađarsku
Blizu smo finala. Imamo tri razlike, minutu i nešto do kraja i igrača više
Josip Vrlić sada zabija i to je četiri razlike. Nema više dvojbe, Barakude u finalu!
Postiže sada pogodak Vince Vigvari, ali to je prekasno. Ostalo je pola minute do krajaKrenulo je slavlje. Hrvatska j pobijedila Mađarsku za novi ulazak u finale i branit ćemo u utorak od 20.15 europsko zlato!

TREĆA ČETVRTINA

Prvi pogodak u trećoj četvrtini je onaj Nagyja. Sjajno je opalio u situaciji s igračem više

Sada je Hrvatska imala dva igrača više, ali nisuto uspjeli iskoristiti. Velika je to prilika bila za opet otići na +2
Ostale su tri minute do kraja treće četvrtine. Još smo bez pogotka u ovoj dionici
Odlično se sada na centarskoj poziciji izborio Rino Burić i zaradio peterac kojega iskorištava Jerko Marinić Kragić
U idućoj akciji odlično izvana pogađa Nagy, naša obrana nije ga dobro zatvorila
Jerko Marinić Kragić koristi još jedan peterac, ali odmah u idućoj akciji Vince Vigvari sjajno pogađa s lijeva za novi pogodak Mađarske
Sada sjajan pogodak Hrvatske na minutu od kraja treće četvrtine. Harkov je proigrao Burića koji se malo izvukao i iz prve pogodio od grede. Opet je +2
Mađari se večeras ne planiraju predati. Opet koriste igrača više, sada zabija Fekete. Žuvela je zaradio treće isključenje i više se neće vraćati. U zadnjem napadu u trećoj četvrti
Opet ne koristimo dva igrača više! Sada Bukić puca s istekom vremena i njegov šut završava u bloku. Velika je ovo bila prilika, nadamo se da nas neće koštati pobjede

DRUGA ČETVRTINA

Hrvatska je ponovno u vodstvo. Opalio je Jerko Marinić Kragić u drugoj minuti druge četvrtine i zabio za vodstvo 3:2
Sada je Vrlić dobio loptu na dva metra, odlično pucao, ali još bolje brani Gyapjas. U sljedećoj akciji je Biljaka zaradio drugo isključenje, ali naši odlično blokiraju mađarski šut. Do kraja druge četvrtine je ostalo manje od četiri minuteSada razdoblje bolje mađarske igre, ali ne koriste igrača više. Odlično je obranio Bijač, a u nastavku lob nije uspio. No naši ne koriste idući napad i Mađarska opet prijeti
Zabio je Fatović! Imamo 4:2. Pucao je iskosa, i lopta je ušla jedva uz stativu za prvu prednost od dva razlike
Na poluvremenu je 4:2 za Hrvatsku. Odlična utakmica i dobar zalog za Barakude za nastavak

PRVA ČETVRTINA

Počela je utakmica. Prva je lopta za Hrvatsku. Prvi je pogodak postigao Harkov nakon što smo dobili igrača više
Fekete zabija za Mađarsku nakon što su i oni dobili igrača više. 1:1Sada nekoliko rastrganih akcija, ali onda pogađa Ante Vukičević koji je postigao sjajan pogodak pri isteku napada. Asistirao mu je odlično Jerko Marinić Kragić
Imali smo igrača više, no loše odigrali, Mađari su imali čistu kontru, ali Burian je pucao iznad gola. Ostalo je minutu i pol do kraja prve četvrtine
Odlična mađarska akcija. Nagy je proigrao Vigvarija, a on sjajno lobira za 2:2. Do kraja prve četvrtine rezultat se nije mijenjao

Bukić: Da je bilo 50 tisuća ulaznica, valjda bi sve bilo rasprodano

– Ispričavam se svima koji nisu mogli doći gledati uživo, valjda da je bilo 50 tisuća ulaznica, sve bi bilo rasprodano. Nadam se našoj dobroj igri i pobjedi te da sve začinimo s finalom Europskog prvenstva. Želja je svih u Hrvatskoj da ponovimo fenomenalan uspjeh na Europskom prvenstvu, no idemo korak po korak, istaknuo je predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza Perica Bukić.

– U podsvijesti ne smije biti da je ovo mlada reprezentacija Mađarske, pristup mora biti da igraš finale protiv najjače ekipe na svijetu. Ono što smo igrali protiv Grčke, to je pravi put prema pobjedi, rekao je Burburan u najavi ogleda Mađarska – Hrvatska.